Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 07, 12:29

„Stiprūs kartu“ Lietuvos žmones kviečia dovanoti gyvybiškai svarbią medicinos įrangą

Lietuvos žmonės ir organizacijos šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu kviečiami padėti priešakinėse fronto linijose su COVID-19 kovojantiems mūsų šalies medikams ir gydymo įstaigoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Panevėžio ligoninės COVID-19 skyrius
Panevėžio ligoninės COVID-19 skyrius / R.Ančerevičiaus nuotr.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ kviečia žmones ir įmones dovanoti ligoninėms reikalingą įrangą, kuri yra gyvybiškai svarbi gydant koronavirusu sergančius pacientus.

Internetiniame puslapyje yra pateiktas visų su COVID-19 kovojančių šalies ligoninių ir joms trūkstamos bei nepaprastai reikalingos medicininės įrangos sąrašas. Kiekvienas nupirktas ir tiesiogiai ligoninei padovanotas aparatas nedelsiant bus panaudotas gyvybių gelbėjimui.

Žmogus ar organizacija, norinti padovanoti įrangą ligoninei, turi ją išsirinkti ir užpildyti anketą. Po šio žingsnio „Stiprūs kartu“ susisieks su žmogumi, suves jį su įrangos pardavėju bei ligonine. Dovanos teikėjas nupirks įrangą ir perduos ją gydymo įstaigai.

Patys žmonės, pagal savo galimybes ar gimtąjį miestą, gali išsirinkti norimą įrangą ir konkrečią ligoninę, kuriai nori padėti.

„Gerai, kad Sveikatos apsaugos ministerija taip operatyviai mums surinko ligoninių prioritetinį poreikį, greitai gavome ir kitus reikalingus duomenis bei kontaktus. Žinome, kad dažnai viešieji pirkimai yra gana inertiškas procesas, todėl šis modelis, kai patys Lietuvos žmonės ar įmonės perka įrangą ir ją dovanoja gydymo įstaigoms, yra greičiausias ir efektyviausias.

Žinome, kad Lietuvoje yra daugybė gerų žmonių, daugybė pasiturinčių asmenų ir daugybė gerų pasiturinčių žmonių, kurie tokiu būdu gali prisidėti ir išgelbėti savo bendrapiliečius“, – sako „Stiprūs kartu“ projekto iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras yra Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrio iniciatyva, įgyvendinama su Lietuvos skautija ir kitais partneriais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min