Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 25d. 11:52

Stovintis ir šaltas oras – pavojingas sveikatai

Dūmai
„Scanpix“ nuotr. / Dūmai

Kaupiantis teršalams ir nesikeičiant meteorologinei situacijai, valandinės kietųjų dalelių (KD10) koncentracijos Klaipėdoje dar labiau išaugo.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro trečiadienį gautais duomenimis, Klaipėdos mieste oro užterštumas KD10 viršijo nustatytą ribinę vertę (norma – 50 µg/m³) (Centre – 72 µg/m³ ir Šilutės pl. – 65 µg/m³). 

Klaipėdos šaltuoju laikotarpiu kietųjų dalelių koncentracijų viršijimai gali būti susiję su intensyvesniu kūrenimu, nes padidėja šiluminės energijos poreikis, taip pat ir nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis, kurios nulemia teršalų sklidimo kryptį ir sklaidymosi intensyvumą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tarša kietosiomis dalelėmis daro įtaką sergamumui kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Dėl nuolatinio buvimo aplinkoje, kurioje yra nemaža kietųjų dalelių koncentracija, gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos bei širdies veiklos sutrikimai. 

Rekomenduojama, kad nėščiosios, vaikai, sergantys kvėpavimo sistemos ligomis, pagal galimybes vengtų ar ribotų buvimo lauke laiką.

Oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis yra didžiausia Lietuvos miestų oro kokybės problema. Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairių komponentų – rūgščių, sulfatų, nitratų, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių dulkių, suodžių ir kt.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, dažniausiai užfiksuojama tarša kietosiomis dalelėmis, kuri viršija nustatytas koncentracijas, yra Klaipėdos mieste.


 

Temos: 2 Oro tarša Sveikata
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min