Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 14, 11:02

Strasbūro apsaugos sulaukę keturi kubiečiai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnyba trečiadienį į Lietuvą įleido keturis migrantus, kurių atžvilgiu Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones. Nors pasieniečiai to nepatvirtina, tačiau tai – keturi kubiečiai, kurie palankaus Strasbūro sprendimo buvo sulaukę praėjusį penktadienį, tačiau šeštadienį vis tiek buvo išsiųsti iš Lietuvos.
Agnė Bilotaitė lankosi Kapčiamiestyje
Agnė Bilotaitė lankosi Kapčiamiestyje / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„VSAT patvirtina, kad trečiadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikytiems 4 asmenims yra taikomos Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) laikinosios apsaugos priemonės. Juos apžiūrėję medikai jokio pavojaus sveikatai nenustatė. Šiuo metu asmenys yra viename iš VSAT padalinių. Taip pat laukiama COVID-19 testų rezultatų, o vėliau bus sprendžiamas klausimas dėl užsieniečių laikino apgyvendinimo vietos“, – žurnalistams pranešė pasieniečių atstovas Rokas Pukinskas.

Keturi migrantai pareigūnams pateikė prieglobsčio prašymus.

Anot jo, tarnyba negali atskleisti daugiau duomenų apie sulaikytų užsieniečių tapatybę.

15min žiniomis, tai tie patys keturi Kubos piliečiai, kurių istorija aprašyta savaitgalį.

Keturi kubiečiai palankaus Strasbūro teismo sprendimo sulaukė penktadienį. Šeštadienio naktį jie buvo sulaikyti Lietuvoje, tačiau tą pačią parą vėl atgal į Baltarusiją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min