Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 19d. 07:32

Stringa turto privatizacija

Savivaldybė sausį planuoja parduoti turto už 8 mln Lt, tačiau aukcionai žlunga vienas po kito – norinčiųjų pirkti brangų turtą neatsiranda.
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr. / Savivaldybė sausį planuoja parduoti turto už 8 mln Lt, tačiau aukcionai žlunga vienas po kito – norinčiųjų pirkti brangų turtą neatsiranda.

Stojusi nekilnojamojo turto (NT) rinka neatneš planuotų pajamų ir sostinės savivaldybei. Vienas po kito rengiami privatizavimo aukcionai savivaldybės turtui miesto centre, tačiau norinčiųjų pirkti neatsiranda.

Nesulaukus nė vieno dalyvio, praėjusią savaitę neįvyko dalies pastato Rūdninkų gatvėje aukcionas. Turto pradinė pardavimo kaina siekė 3,876 mln. Lt, tačiau norintiesiems įsigyti 390 kv.m plotą ši suma pasirodė per didelė.

Panašų likimą specialistai pranašauja ir šiandien vyksiančiam aukcionui, kuriame savivaldybė siūlo už 2,5 mln. Lt pirkti administracines patalpas Gedimino prospekte. Šias patalpas savivaldybė kelis kartus bandė parduoti 2008-aisiais, tačiau pirkėjų nesulaukė.

„Situacija NT rinkoje nepalanki pardavėjams – kainos krenta, o pasiūla didelė. Turtą parduoda ne tik savivaldybė, bet ir kiti pardavėjai, todėl konkurencija didelė“, – aiškino NT agentūros „Ober-haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis.

Situacija NT rinkoje nepalanki pardavėjams – kainos krenta, o pasiūla didelė. Turtą parduoda ne tik savivaldybė, bet ir kiti pardavėjai, todėl konkurencija didelė. Sakė S.Vagonis.

Brangus turtas, pasak specialisto, gali būti šiek tiek pervertintas, mat kaina ne visada atspindi situaciją rinkoje. „Turtas gali būti įvertintas prieš pusę metų ar net mėnesį, tačiau kaina jau neatitinka realybės“, – apie greitai kintančią padėtį pasakojo S.Vagonis.

Pinigų neturi

Vilniaus savivaldybė sausį iš viso siekia parduodanti patalpų ir kito turto už daugiau nei 8 mln. Lt, tačiau aiškėja, kad planai sunkiai įgyvendinami. Sunkmetį jaučia visos verslo įmonės, joms trūksta apyvartinių lėšų.

„Prieš metus 2-3 mln. Lt galėjo pasirodyti juokingi pinigai, prieinami ir fiziniams asmenims. Dabar tokių pinigų grynaisiais turi nedaug kas, o pasiskolinti brangu ir sudėtinga“, – atskleidė S.Vagonis.

Pasak specialisto, anksčiau bankai skolindavo 100 proc. reikalingų lėšų turtui įsigyti, dabar pasiseka, jei pavyksta iš banko „išpešti“ 30-40 proc. reikalingų lėšų.

„Tie, kurie turi apyvartinių pinigų, nors nedaug, gali labai plačiai rinktis ir derėtis dėl kainos. Aukcionas su nustatyta pradine turto kaina jiems nėra palankiausia forma įsigyti nuosavybei“, – teigė S.Vagonis.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min