Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT akcija autobusuose ragins gyventojus neduoti kyšio

Vilniaus autobusų keleiviai laikysis už rankenų, ant kurių matys visą parą veikiantį STT „karštosios linijos“ telefono numerį.
STT nuotr. / Vilniaus autobusų keleiviai laikysis už rankenų, ant kurių matys visą parą veikiantį STT „karštosios linijos“ telefono numerį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje pradedama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) socialinė akcija viešojo transporto priemonėse, kurios metu bus raginama elgtis atsakingai: nesitaikstyti su korupcija, atsisakyti duoti kyšį, o susidūrus su korupcija pranešti STT.

Visą liepos mėnesį trisdešimties Vilniaus autobusų keleiviai laikysis už rankenų, ant kurių matys visą parą veikiantį STT „karštosios linijos“ telefono numerį, o šalia šio telefono esanti žinutė primins, kad ne tik už kyšio ėmimą, bet ir už jo davimą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Šią daugelyje šalių paplitusią informacijos sklaidos galimybę STT nemokamai suteikė reklamos agentūra „Grabmedia“. Šios įmonės duomenimis, socialinę reklamą turėtų pastebėti daugiau kaip 90 proc. keleivių, kadangi viena viešojo transporto priemone sostinėje per mėnesį vidutiniškai naudojasi apie 30 tūkst. žmonių.

„Tikimės, kad ši akcija bus efektyvi. Kaip matome iš sociologinių tyrimų duomenų, vis dar yra gyventojų, kurie, susidūrę su korupcija, nežino į ką kreiptis, kokiu būdu apie tai pranešti. Kita problema – daugelis žmonių smerkia imančius kyšius, bet pateisina tuos, kurie juos duoda. Todėl akcijos žinute „Duodamas kyšį, darai nusikaltimą“ stengiamasi pakeisti šią nuostatą ir priminti, kad kyšio davimas yra kriminalinė veika, nė kiek ne menkesnė už kitus nusikaltimus“ – sako STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė.

STT atstovė taip pat pastebi, kad visuomenės nuostatos po truputį keičiasi, netolerancija korupcijai didėja. Asmenys, kurie suvokia, kad keldami į viešumą korupcinius nusikaltimus gina ne tik savo teises ir įsitikinimus, bet ir kitų visuomenės narių interesus, drąsiai informuoja STT pareigūnus apie žinomus korupcijos atvejus.

2009 m. į STT kreipėsi 878 asmenys ir pateikė skundus, pranešimus apie galimai padarytą asmens teisių ir teisėtų interesų pažeidimą. Iš 88 pernai pradėtų naujų ikiteisminio tyrimo bylų 36 bylos (41 proc.) buvo pradėtos gavus piliečių skundą, pareiškimą ar pranešimą apie nusikalstamą veiką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min