Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 5d. 12:25

STT: Anykščių savivaldybės administracijos skyriaus vedėjas kyšininkavo ir piktnaudžiavo

Asociatyvinė nuorauka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Korupcija

Panevėžio apygardos teismas, 2015 m. vasario 3 d. apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėją A. K. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus. Jam teismas skyrė5647,5 eurų (19 500 litų) baudą, vieneriems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir nusprendė konfiskuoti 868,8 eurų (3 000 litų) vertės turtą.

Buvęs Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, viešojo pirkimo komisijos narys A. T. buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo. Jam skirta 6 500 litų bauda.

Bendrovės, dalyvavusios neskaidriuose viešuosiuose pirkimuose, direktorius K. D. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Kitos bendrovės direktorius B. L. dėl piktnaudžiavimo buvo pripažintas kaltu 2011 m. lapkričio 11 d. Baudžiamuoju įsakymu jam skirta 3765 eurų (13 000 Lt) bauda.

Ikiteisminį tyrimą dėl neskaidrių melioracijos darbų viešųjų pirkimų konkursų Anykščių rajone atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas dviem bendrovėms laimėti melioracijos darbų viešojo pirkimo konkursus: vienai bendrovei laimėti Anykščių rajono Kavarsko seniūnijoje 3 18427, 14 eurų (1 099 465,24 Lt litų) vertės darbų pirkimą, kitai bendrovei laimėti Troškūnų seniūnijoje 314498.37 eurų (1 085 900 litų)vertės darbų pirkimą, ir pasinaudoti Europos Sąjungos investicinėmis lėšomis.

Įtraukė diskriminuojančias sąlygas

STT Panevėžio valdybos pareigūnai išaiškino, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjas susitarė su bendrovių vadovais į rengiamų viešųjų pirkimų konkursų sąlygas įtraukti tokius reikalavimus, kurie diskriminuotų kitus potencialius konkursų dalyvius.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui už laimėtus konkursus buvo „atsilyginta“ ir piniginiu kyšiu, ir statybinėmis medžiagomis, ir paslaugomis.

Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, viešojo pirkimo komisijos narys A. T. vedėjo nurodymu įtraukė papildomus reikalavimus į šių viešųjų pirkimų konkursų sąlygas ir dar prieš konkursus suinteresuotų bendrovių atstovams atskleidė konfidencialią informaciją apie potencialius viešųjų pirkimų konkursų dalyvius – konkursais pasidomėjusias įmones.

Taip dviejų bendrovių direktoriams buvo sudarytos sąlygos atlikti nesąžiningos konkurencijos veiksmus – susitarti su kitomis įmonėmis, kad jos nedalyvautų konkurse. Dėl šių neteisėtų veiksmų dviejuose milijoninės vertės viešųjų pirkimų konkursuose dalyvavo tik po vieną įmonę. Jos ir buvo pripažintos konkursų laimėtojomis.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui už laimėtus konkursus buvo „atsilyginta“ ir piniginiu kyšiu, ir statybinėmis medžiagomis, ir paslaugomis. Šį ikiteisminį tyrimą dėl neskaidrių viešųjų pirkimų organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min