Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 28d. 11:10 , Atnaujinta: 2016 liepos 28d. 12:00

STT atliko kratas Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo J.Miliaus darbo vietoje

Jonas Milius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jonas Milius

Pareigūnai ketvirtadienį atlieka kratas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus darbo vietoje. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu.

Mobiliuoju telefonu tarnybos vadovas neatsiliepia, VMVT atstovė 15min sakė, kad vadovas negali kalbėti, nes turi svečių.

VMVT atstovė spaudai Jurgita Savickaitė 15min priešpiet patvirtino, kad tarnyboje buvo apsilankę STT pareigūnai.

„Kratos negaliu komentuoti – net nežinau, ar tai buvo krata, ar tiesiog pareigūnų vizitas. Jie man patys patikslins visas detales, tai pat ir dėl ko jie buvo atvykę“, – sakė ji.

Atstovė teigė tame susitikime nedalyvavusi ir nesanti informuota apie detales. „O tie, kas dalyvavo, pasirašė, kad nieko neviešins. Aš galiu tik patvirtinti įvykusį faktą – taip, iš pat ryto buvo atvykę pareigūnai, susitiko su vadovu ir jau yra išvykę“, – sakė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./STT kratos Maisto ir veterinarijos tarnyboje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./STT kratos Maisto ir veterinarijos tarnyboje

STT pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, tiria, ar nebuvo piktnaudžiaujama, ar neklastoti dokumentai ir t.t.

STT išplatintame pranešime pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kuriame taip pat tiriamos ir kitos galimai vykdytos bei su įtariama prekyba poveikiu susijusios nusikalstamos veikos: piktnaudžiavimas, dokumentų klastojimas bei kitos.

Bendrovė norėjo išvengti nuobaudų

„Šiuo metu turimi duomenys leidžia įtarti, kad vienos maisto produktus gaminančios bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams daryti poveikį“, – teigiama pranešime.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą keliuose Lietuvos miestuose ketvirtadienį buvo atliekamos kratos, poėmiai, vykdomi kiti proceso veiksmai bendrovės administracinėse, gamybinėse patalpose, Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje bei šios Tarnybos direktoriaus Jono Miliaus kabinete.

Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo keliasdešimt STT pareigūnų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba. Detalesnė informacija apie vykstančius proceso veiksmus, tyrimo akiratyje esančius asmenis šiuo metu neteikiama, tačiau bus papildyta ir patikslinta, kai tai nepakenks ikiteisminio tyrimo sėkmei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:11
01:50
00:43

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min