Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT informavo Vidaus reikalų ministrą Artūrą Melianą apie korupcijos rizikas Migracijos departamente

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

2012 m. lapkričio 14 d. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pusei metų nuo pareigų nušalino šešis korupcija įtariamus Migracijos departamento pareigūnus, kurie galėjo pelnytis iš leidimų gyventi Lietuvoje.

Nuo pareigų nušalinti keturi skyrių vedėjai, vienas pavaduotojas ir vienas specialistas.

Jiems taip pat paskirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, uždraudžiant bendrauti tarpusavyje.

Ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo atliekantys Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje arba tokius leidimus prasitęsti pageidaujantys ne Europos Sąjungos (ES) šalių piliečiai mokėdavo pinigus tarpininkaujantiems advokatams ir advokatų padėjėjams.

Pastarieji dalį pinigų perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, turintiems įtakos greitesniam leidimų išdavimui užsieniečiams.

STT turi duomenų, kad šioje schemoje dalyvavę Migracijos departamento pareigūnai už paslaugas gaudavo piniginį
atlygį.

Leidimus laikinai gyventi Lietuvoje (dažniausiai tik dėl galimybės laisvai judėti Šengeno erdvėje) norintys gauti užsieniečiai kaip teisiniu pagrindu dažnai pasinaudoja fiktyviai įsteigtomis įmonėmis, fiktyviomis santuokomis arba įsigyja nekilnojamojo turto Lietuvos teritorijoje.

STT pareigūnai informavo Vidaus reikalų ministrą Artūrą Melianą apie tyrimo metu gautus duomenis apie migracijos srityje egzistuojančias teisines ir praktines situacijas, sudarančias prielaidų korupcijai reikštis, ir pagal kompetenciją pateikė rekomendacijų jas pašalinti.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min