Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 27d. 12:22

STT ir SAM aktyviau bendradarbiaus korupcijos prevencijos srityje

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir STT direktorius Žydrūnas Bartkus
STT nuotr. / Bendradarbiavimo sutartį pasirašė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir STT direktorius Žydrūnas Bartkus
Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo bendradarbiauti korupcijos ir kitų su ja susijusių nusikalstamų veikų prevencijos, antikorupcinio švietimo ir informacijos keitimosi srityse, rašoma STT pranešime žiniasklaidai.

Pasirašyta sutartimi SAM ne tik pasižadėjo siekti nulinės tolerancijos korupcijai visose medicinos įstaigose, bet ir nedelsiant pranešti STT apie gautus duomenis dėl galimų korupcijos apraiškų, o taip pat skatinti skaidrumą visose savo veiklos srityse. Savo ruožtu STT įsipareigojo bendradarbiauti teikiant metodinę pagalbą antikorupcinio švietimo ir prevencijos srityse bei konsultuojant.

Abipusę bendradarbiavimo sutartį pasirašė STT direktorius Žydrūnas Bartkus ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Sveikatos apsaugos sektorius jau daug metų vertinamas, kaip viena rizikingiausių sričių antikorupciniu požiūriu. Praėjusiais metais beveik pusė STT ikiteisminių tyrimų vienaip ar kitaip buvo susiję su šia sritimi. Sveikatos apsauga yra bene svarbiausia sritis kiekvienam Lietuvos žmogui, tad reikėtų kurti geruosius antikorupcinės aplinkos pavyzdžius, kurie galėtų tiek paskatinti gydymo įstaigų bendruomenes siekti permainų, tiek ir padidinti visuomenės pasitikėjimą. O STT visada pasiruošę bendradarbiauti ir padėti siekti skaidresnės aplinkos“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

„Tenka pripažinti ir apgailestauti, kad sveikatos apsaugos sistema vis dar yra viena iš labiausiai korupcijos paveiktų viešojo sektoriaus sričių. Tarpinstitucinis bendradarbiavimas, pasitikėjimas ir viešumas – yra esminiai ilgo ir sudėtingo proceso skaidrumo link įrankiai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min