Sportas gyvai
2015 09 16

STT įtaria Žemės tarnybos darbuotoją padėjus užvaldyti 250 tūkst. eurų vertės žemės sklypą

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai tiria galimus korupcinius nusikaltimus Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kretingos skyriuje. STT turi duomenų, kad šio NŽT skyriaus vyresnioji specialistė J.A. klastodama dokumentus padėjo vienam asmeniui (A. V.) apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą – Kretingos rajone valstybei priklausantį 75 ha žemės sklypą ir valstybei priklausantį 76 ha miško sklypą.
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Specialiųjų tyrimų tarnyba / Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr

Vėliau jie buvo išskaidyti į 37 atskirus sklypus ir suprojektuoti įvairiose Lietuvos savivaldybėse. Dalis šių sklypų iš karto buvo parduoti, informuoja STT. 

Teisės į žemės sklypus įgytos, minėtai NŽT specialistei neteisėtai atskleidus A.V. jos turimą informaciją apie buvusius savininkus, kuriems iki nacionalizacijos priklausė šie žemės ir miško sklypai ir į kuriuos jie patys ar jų artimieji neatkūrė nuosavybės teisių.

Pasinaudojęs šia informacija ir suklastotais dokumentais, A.V. suorganizavo, kad šie dokumentai būtų pateikti Kretingos apylinkės teismui, kuris jų pagrindu neteisingai nustatytų juridinį faktą dėl žemės sklypų paveldėjimo.

Remdamasis šio teismo sprendimu, A.V. per kitus asmenis apgaule įgijo teises į minėtus didelės vertės žemės sklypus.

Rugsėjo 15 d.šios aferos sumanytojai ir vykdytojai buvo sulaikyti, atliktos kratos.

Tyrimas NŽT – jau trečias

Šis ikiteisminis tyrimas – jau trečias šiais metais STT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimų korupcinių nusikaltimų Nacionalinės žemės tarnybos padaliniuose.

STT Vilniaus valdybos pareigūnai aiškinasi 1,4 ha valstybės žemės sklypo Vilniuje, kurio rinkos kaina yra didesnė kaip 300 000 eurų, nuomos aplinkybes. STT pareigūnai turi duomenų, kad verslo bendrovė nuomos teises į šį sklypą įgijo sukčiaudama.

Taip pat tiriama, ar į verslininkų sukurtą nusikalstamą schemą buvo įtraukti keli NŽT darbuotojai, kurie galimai piktnaudžiaudami tarnyba ir klastodami dokumentus prisidėjo prie nusikalstamos veikos.

Taip pat šių metų rugpjūtį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumento suklastojimo NŽT Švenčionių skyriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius