Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 04, 16:06

STT įtarimų sulaukusiam Jonui Miliui dovanotas kotedžas – rezidencija prezidentės pašonėje

Saugoma teritorija, elitinė kaimynystė ir vos kelios minutės pėsčiomis iki, pavyzdžiui, prezidentės Dalios Grybauskaitės rezidencijos. Tokią dovaną iš artimųjų mažiau nei prieš tris mėnesius gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimų sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius.
Jonas Milius su žmona šio kotedžo savininkais tapo šių metų gegužę Tik 15min
Jonas Milius su žmona šio kotedžo savininkais tapo šių metų gegužę / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

15min pavyko nustatyti, kad dukros oficialiai J.Miliui dovanotas kotedžas yra Turniškėse, elitinių kotedžų kvartale, prie pat prezidentės rezidencijos.

Paties VMVT vadovo pateikiamais duomenimis, šis turtas jam su žmona priklauso nuo šių metų gegužės 20 d. Prastas laikas dovanojimo sandoriui, atsižvelgiant į tai, kad praėjus vos daugiau nei porai mėnesių J.Milius sulaukė STT pareigūnų vizito.

Oficiali dovanojimo sandorio vertė – 195 tūkst. eurų. Būtent tokią vertę galima rasti Registrų centro duomenyse, kur pateikiami nekilnojamojo turto objektų vidutinės rinkos vertės įverčiai. Ar tokia yra reali J.Miliui su žmona padovanoto kotedžo kaina, belieka spėlioti.

Pats J.Milius apie kotedžą nedaugžodžiauja. STT įtarimų sulaukęs VMVT vadovas praėjusią savaitę žurnalistams sakė, esą į kotedžą su šeima keltis ketino jo dukra, tačiau šių planų atsisakė.

„Buvo taip, kad jie žadėjo ten gyventi patys, bet įsikėlė kitur“, – po apklausos STT sakė J.Milius.

Oficialūs duomenys rodo, kad šiuo kotedžu VMVT vadovo artimieji naudojosi ir anksčiau. Neaišku, kada J.Miliaus dukra ketino kraustytis į Turniškes, tačiau dar 2008 m. būtent šiuo adresu buvo registruota jos valdomos bendrovės „Akvavita“ būstinė.

15min mėgino susisiekti su J.Miliumi, tačiau VMVT vadovas į skambučius neatsiliepė – jie buvo peradresuojami į VMVT biurą. Įsisiūbavus korupcijos skandalui, VMVT vadovas nutarė išeiti atostogų.

J.Miliaus dukra – bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys ir ko“ (BMV) stambiausio akcininko Norberto Pranckaus sutuoktinė. BMV plačiajai visuomenei geriau žinoma kaip mineralinio vandens „Vytautas“ gamintoja. 15min pavyko susisiekti su N.Pranckumi, tačiau jis kotedžo dovanojimo sandorį komentuoti atsisakė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius

Primename, kad J.Milius įtariamas koldūnų gamintojos „Judex“ protekcija. STT vertinimu, VMVT vadovas galimai prisidėjo prie informacijos apie pavojingą bakteriją „Judex“ produkcijoje nuslėpimo.

Šio tyrimo metu STT vizito sulaukė ir Seimo narys Petras Gražulis, su kuriuo jau seniai siejama „Judex“. „Tvarkietis“ pareiškė, neva STT agentai aukštyn kojom apvertė jo butą Seimo viešbutyje. Jis taip pat tikina po kratos pasigedęs 9 tūkst. eurų, kurie esą buvo voke, priklijuotame prie stalo. STT tai neigia – esą krata atlikta tvarkingai ir buvo filmuojama, o jokie pinigai jos metu paimti nebuvo.

P.Gražulis ikiteisminiame tyrime turi specialiojo liudytojo statusą – per žingsnį nuo tapimo įtariamuoju. Tačiau įtarimai jam negali būti pareikšti, kol nepanaikinta jo teisinė neliečiamybė. Į Generalinę prokuratūrą apklausai iškviestas P.Gražulis parodymus duoti atsisakė.

J.Milius SST kaltinimus vadina juokingais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min