Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT įtarimų sulaukusiam Jonui Miliui dovanotas kotedžas – rezidencija prezidentės pašonėje

Jonas Milius su žmona šio kotedžo savininkais tapo šių metų gegužę Tik 15min
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Jonas Milius su žmona šio kotedžo savininkais tapo šių metų gegužę
Šaltinis: 15min
13
A A

Saugoma teritorija, elitinė kaimynystė ir vos kelios minutės pėsčiomis iki, pavyzdžiui, prezidentės Dalios Grybauskaitės rezidencijos. Tokią dovaną iš artimųjų mažiau nei prieš tris mėnesius gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimų sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius.

15min pavyko nustatyti, kad dukros oficialiai J.Miliui dovanotas kotedžas yra Turniškėse, elitinių kotedžų kvartale, prie pat prezidentės rezidencijos.

Paties VMVT vadovo pateikiamais duomenimis, šis turtas jam su žmona priklauso nuo šių metų gegužės 20 d. Prastas laikas dovanojimo sandoriui, atsižvelgiant į tai, kad praėjus vos daugiau nei porai mėnesių J.Milius sulaukė STT pareigūnų vizito.

Oficiali dovanojimo sandorio vertė – 195 tūkst. eurų. Būtent tokią vertę galima rasti Registrų centro duomenyse, kur pateikiami nekilnojamojo turto objektų vidutinės rinkos vertės įverčiai. Ar tokia yra reali J.Miliui su žmona padovanoto kotedžo kaina, belieka spėlioti.

Pats J.Milius apie kotedžą nedaugžodžiauja. STT įtarimų sulaukęs VMVT vadovas praėjusią savaitę žurnalistams sakė, esą į kotedžą su šeima keltis ketino jo dukra, tačiau šių planų atsisakė.

„Buvo taip, kad jie žadėjo ten gyventi patys, bet įsikėlė kitur“, – po apklausos STT sakė J.Milius.

Oficialūs duomenys rodo, kad šiuo kotedžu VMVT vadovo artimieji naudojosi ir anksčiau. Neaišku, kada J.Miliaus dukra ketino kraustytis į Turniškes, tačiau dar 2008 m. būtent šiuo adresu buvo registruota jos valdomos bendrovės „Akvavita“ būstinė.

15min mėgino susisiekti su J.Miliumi, tačiau VMVT vadovas į skambučius neatsiliepė – jie buvo peradresuojami į VMVT biurą. Įsisiūbavus korupcijos skandalui, VMVT vadovas nutarė išeiti atostogų.

J.Miliaus dukra – bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys ir ko“ (BMV) stambiausio akcininko Norberto Pranckaus sutuoktinė. BMV plačiajai visuomenei geriau žinoma kaip mineralinio vandens „Vytautas“ gamintoja. 15min pavyko susisiekti su N.Pranckumi, tačiau jis kotedžo dovanojimo sandorį komentuoti atsisakė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius

Primename, kad J.Milius įtariamas koldūnų gamintojos „Judex“ protekcija. STT vertinimu, VMVT vadovas galimai prisidėjo prie informacijos apie pavojingą bakteriją „Judex“ produkcijoje nuslėpimo.

Šio tyrimo metu STT vizito sulaukė ir Seimo narys Petras Gražulis, su kuriuo jau seniai siejama „Judex“. „Tvarkietis“ pareiškė, neva STT agentai aukštyn kojom apvertė jo butą Seimo viešbutyje. Jis taip pat tikina po kratos pasigedęs 9 tūkst. eurų, kurie esą buvo voke, priklijuotame prie stalo. STT tai neigia – esą krata atlikta tvarkingai ir buvo filmuojama, o jokie pinigai jos metu paimti nebuvo.

P.Gražulis ikiteisminiame tyrime turi specialiojo liudytojo statusą – per žingsnį nuo tapimo įtariamuoju. Tačiau įtarimai jam negali būti pareikšti, kol nepanaikinta jo teisinė neliečiamybė. Į Generalinę prokuratūrą apklausai iškviestas P.Gražulis parodymus duoti atsisakė.

J.Milius SST kaltinimus vadina juokingais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min