Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT įžvelgia vietos korupcijai verslo ir viešojo sektoriaus partnerystės sąlygose

STT
Luko Balandžio / 15min nuotr. / STT
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu įgyvendinama ne viena iniciatyva, skatinanti skaidrią ir atsakingą Lietuvos verslo praktiką – įvairių verslo asociacijų ir STT ekspertai rengia antikorupcinės aplinkos viešajame ir privačiame sektoriuje vadovą, aktyviai siekiama pritaikyti Norvegijos patirtį vykdant korupcijos prevenciją šalies savivaldybėse, praneša STT.

STT specialistai pastebi, kad verslo įmonės nebepateisina korupcijos ir ryžtasi jos netoleruoti, stengiasi dirbti skaidriai tiek su kitais rinkos dalyviais, tiek valstybiniame sektoriuje. Tačiau taikant koncesiją, kai privačiam subjektui suteikiamos teisės teikti tam tikras viešąsias paslaugas, dar trūksta aiškesnio teisinio reglamentavimo.

Siekdama sustiprinti skaidrumo ir pasitikėjimo aplinką viešajame ir privačiame sektoriuose ir jiems bendradarbiaujant mažinti korupcijos pasireiškimo riziką, STT siūlo tobulinti Koncesijos įstatymą ir su juo susijusius teisės aktus.

Pavyzdžiui, šiuo metu konkursai koncesijos darbams atlikti yra rengiami skelbiant išankstinę atranką arba jos neskelbiant, o reputacija ir dalykinis patikimumas vertinami tik tada, kai skelbiama išankstinė konkurso dalyvių atranka. STT vertinimu, reikalavimai dėl reputacijos ir dalykinio patikimumo turėtų būtų taikomi visiems be išimties pretendentams į koncesininkus.

Taip pat svarbu nepalikti laisvės piktnaudžiauti ir užtikrinti, kad į Finansų ministerijos nuomonę dėl partnerystės projektų sutarties finansavimo sąlygų visais atvejais atsižvelgtų ir savivaldybės, ne tik ministerijos ir kitos valstybės institucijos. Taip būtų užtikrinamas tikslingų ir ekonomiškai pagrįstų projektų įgyvendinimas savivaldoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min