Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 10:43

STT: Miškų ir Saugomų teritorijų įstatymų pakeitimai – galima aplinkosauginė žala ir prielaidos korupcijai

Pirmasis Lietuvoje apžvalgos bokštas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Miškas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai atliko Miškų ir Saugomų teritorijų įstatymų planuojamų pakeitimų antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad siūlomi pakeitimai gali sukelti ne tik aplinkosauginę žalą miškams, bet ir sudaryti prielaidas antikorupciniu požiūriu ydingoms apraiškoms, praneša STT.

STT nuomone, Miškų įstatymo pakeitimo projekto siūlymai dėl miško infrastruktūros sąvokos papildymo nedera su Miškų įstatymu. Projektais siūloma leisti miškų infrastruktūros objektams priskirti su miškų ūkio veikla nesusijusius inžinerinius statinius.

Taip pat išplėsti miško žemės pavertimo kitoms reikmėms galimybes nustatant, kad tai bus galima atlikti ne tik gyvenamųjų namų, bet ir kitų pastatų, kurių paskirtis Projektais neapibrėžiama, atvejais. Toks neapibrėžtumas, antikorupciniu požiūriu, gali būti rizikingas, o teisinis reglamentavimas ydingas.

Tokiu būdu bus neužtikrintas ir Įstatyme nustatytas principas, kad miško žemė kitomis naudmenomis paverčiama tik išimtiniais atvejais (tokie atvejai turi būti reti, proporcingi ir atitikti viešąjį interesą).

Be to, jeigu su miško veikla nesusiję inžinerinės paskirties objektai galėtų būti priskiriami miško infrastruktūrai, tokiais atvejais tokių įrenginių statybos iniciatoriai išvengtų kompensacinio pobūdžio priemonių (kompensacijos už sunaikintą mišką sumokėjimo ir / ar prievolės atsodinti mišką), kurios taikomos pakeičiant miško žemės paskirtį. Tai sukeltų aplinkosauginiu požiūriu žalingus padarinius miškams.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min