Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT nepradės ikiteisminio tyrimo dėl universitetų reitingavimo, bet M.Adomėno veiksmus turėtų įvertinti Seimas

Mantas Adomėnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mantas Adomėnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) negavo duomenų apie galimą korupciją Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) rengiant aukštųjų mokyklų reitingavimo konkursą, todėl ikiteisminio tyrimo nepradės.

Tačiau parlamentaro Manto Adomėno ir jo padėjėjo Liutauro Kazlavicko veiksmus turėtų įvertinti Seimas bei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

„Manydami, kad M.Adomėno ir L.Kazlavicko, kaip asmenų, einančių pareigas valstybės tarnyboje, veiksmuose buvo interesų pažeidimų požymių, (...) STT pareigūnai informavo Seimo pirmininkę dėl M.Adomėno veiklos ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl L.Kazlavicko veiklos vertinimo“, – teigiama STT pranešime spaudai.

STT atkreipė dėmesį, kad nuo 2009 metų kovo 18 dienos iki 2010 metų balandžio 30 dienos Seimo narys M.Adomėnas buvo ir konkursą laimėjusio Demokratinės politikos instituto (DPI) valdybos nariu. Jis tuo pačiu dalyvavo rengiant Nacionalinės studijų programos redakcijos projektą, buvo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys.

Tuomet DPI valdybos nariu buvo ir L.Kazlavickas, tuo pačiu metu ėjęs ir parlamentaro M.Adomėno padėjėju. Jis taip pat dalyvavo rengiant Nacionalinės studijų programos redakcijos projektą.

Dėl to STT kilo abejonių, ar M.Adomėnas ir L.Kazlavickas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Ištirti ŠMM surengtą aukštųjų mokyklų reitingavimo konkursą STT paprašė partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis. Politikui įtarimų sukėlė tai, kad konkurse dalyvavo tik DPI, kurio dalininkas yra M.Adomėnas, ir laimėjo jį.

Konkurso laimėtojas už aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos sukūrimą ir išbandymą turėjo gauti 2,5 mln. litų.

„STT pareigūnai negavo duomenų apie galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, todėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka nepriėmė sprendimo pradėti ikiteisminį tyrimą“, – rašoma STT pranešime.

Šiuo metu STT pareigūnai atlieka sisteminę Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo teisinio reglamentavimo analizę antikorupciniu požiūriu. Mat reitingavimo sistemos kūrimas turėjo būti sumokėtas iš ES paramos lėšų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi abejojanti prieštaringai įvertinta universitetų reitingavimo sistemos būtinybe bei iškėlė ŠMM atsakomybės klausimą. Visuomenėje kilus triukšmui dėl konkurso rezultatų, ŠMM atidėjo sutarties su DPI pasirašymą. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min