Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT pareigūnai atliko kratas Sveikatos apsaugos ministerijoje (atnaujinta 17.47 val.)

Sveikatos apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/„Scanpix" nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija
Šaltinis: BNS
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko dokumentų poėmius Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

Neoficialiomis žiniomis, pareigūnus domina kai kurie buvusio sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Rimvydo Turčinsko pasirašyti dokumentai, susiję su kraujo plazmos išvežimu į užsienį ir pinigų pervedimu UAB Kraujo donorystės centrui.

Papildyta 14.31 val. STT išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl SAM tarnautojų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos neatlikimo ir didelės vertės valstybės turto iššvaistymo.

Martyno Vidzbelio/ „Scanpix“ nuotr. /Rimvydas Turčinskas
Martyno Vidzbelio/ „Scanpix“ nuotr. /Rimvydas Turčinskas

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, STT Vilniaus valdybos pareigūnai 2009-03-05 atliko reikalingų dokumentų poėmius Sveikatos apsaugos ministerijoje, Kauno teritorinėje ligonių kasoje, taip pat VšĮ Nacionaliniame kraujo centre, UAB „Kraujo donorystės centre“, – skelbiama pranešime. – Įtariama, kad LR SAM tarnautojams galimai piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir netinkamai atliekant tarnybos pareigas, tuometinis LR sveikatos apsaugos ministras R.Turčinskas galimai neteisėtai leido UAB Kraujo donorystės centrui neturint privalomų leidimų ir licencijų išvežti iš donorų surinktą šviežiai šaldytą kraujo plazmą iš Lietuvos Respublikos į Austriją perdirbti, už paslaugas galimai nepagrįstai apmokant VLK Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, tuo padarant valstybei didelę materialinę žalą.“

STT taip pat primena, kad Vilniaus valdyboje šiuo metu atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl 2008 metų balandžio 30 dieną R.Turčinsko pasirašyto įsakymo dėl VšĮ Nacionalinio kraujo centro veiklos pertvarkymo, kuriuo VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas (pastatai, įranga) buvo perduotas UAB Kraujo donorystės centrui.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Papildyta 16.07 val.: Dabartinis sveikatos apsaugos ministras liberalcentristas Algis Čaplikas sako neturįs komentarų dėl ministerijoje atlikto dokumentų poėmio. Jo teigimu, tai niekaip nesusiję su šiandienine ministerijos ir Vyriausybės veikla.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

R.Turčinskas sveikatos apsaugos ministru socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujamoje Vyriausybėje dirbo nuo 2006 liepos iki 2008 liepos. Atsistatydinimo pareiškimą jis parašė pernai birželio 18 dieną.

Prieš tai prezidentas V.Adamkus pareiškė, kad jo netenkina R.Turčinsko pasiaiškinimai dėl priimamų sprendimų ir padėties ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose.

Be anksčiau minėtų dalykų R.Turčinskui priekaištauta, kad jo paskirta Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) viršininkė Aurelija Kulčickienė-Gutienė įsivėlė į korupcijos skandalą. Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pateikus įtarimus piktnaudžiavus tarnybine padėtimi ir padarius finansinių pažeidimų, ji buvo nušalinta nuo pareigų.

Ministras taip pat kaltinimas, kad jo vadovaujama ministerija galimai didesnėmis nei rinkos kainomis nupirko greitosios pagalbos automobilius.

Papildyta 17.47 val.: Įžvelgia užsienio kompanijų interesus

„Kraujo donorystės centro“ direktorius Artūras Venslauskas paneigė kaltinimus apie neteisėtai vykdytą veiklą.

„Tikimės, kad tai jau paskutinė institucija, tirianti mūsų įstaigos veiklą. Viešoje erdvėje sklandanti informacija apie neteisėtą mūsų įmonės veiklą neatitinka tikrovės. (...) Nuo 2007 m. pabaigos, kai UAB „Kraujo donorystės centras“ pareiškė ketinimą dalyvauti kraujo preparatų gamyboje, mus tikrino tikriausiai visos įmanomos institucijos, bet įstatymų pažeidimų nerado. Aš čia įžvelgiu stambių užsienio farmacinių kompanijų interesą“, – teigė A.Venslauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min