TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

STT pateikė Nacionalinės kovos su korupcija programos stebėsenos išvadą

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Šaltinis: 15min
0
A A

2009–2010 metais 157 valstybės ir savivaldybių įstaigos įgyvendina Vyriausybės patvirtintą Nacionalinę kovos su korupcija programą. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), rugpjūčio mėnesį atlikusi šios programos įgyvendinimo stebėseną, nustatė, kad per pusantrų metų visiškai ir iš dalies įvykdyta 74 proc. priemonių.

Stebėsenos išvadoje pateiktais duomenimis, visiškai ir iš dalies įgyvendinti pavyko 63 proc. korupcijos prevencijos krypties priemonių, beveik 100 proc. korupcinio pobūdžio teisės pažeidimų tyrimo tobulinimui skirtų priemonių ir 85 proc. visuomenės antikorupcinio švietimo priemonių, teigiama išplatintame pranešime.

Šių metų gegužę buvo priimtas naujas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymas, daugelyje savivaldybių įdiegta „vieno langelio“ principo sistema, padidintas viešųjų pirkimų skaidrumas – visuomenei tapo prieinama informacija apie sudarytas pirkimo sutartis.

Programos įgyvendinimo laikotarpiu buvo nustatyti tam tikri reikalavimai politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams bei aiški ir skaidri bylų paskirstymo teisėjams tvarka, parengti teisės aktų projektai, nustatantys išplėstinio turto konfiskavimą, įgyvendinti kiti uždaviniai.

STT Korupcijos prevencijos valdybos pareigūno Ryšardo Burdos teigimu, svarbūs įstatymų projektai – Lobistinės veiklos ir poveikio teisės aktų leidybai, Teisėkūros proceso pagrindų – taip pat yra parengti ir laukia pritarimo Seime. Su jų patvirtinimu yra susijusios teisės aktų rengimo metodikos, kurios efektyviau užtikrintų teisės aktų rengimo skaidrumą, visuomenės dalyvavimą teisėkūros procese.

Anot pareigūno, probleminis išlieka tebesitęsiantis administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo ir administravimo procedūrų tobulinimas (supaprastinimas), yra parengti, tačiau nepriimti teisės aktų pakeitimai dėl valstybės tarnautojų atrankos, karjeros, mokymo ir tarnybinės veiklos vertinimo sistemos tobulinimo, taip pat liko neišspręstų klausimų įgyvendinant programos priemones sveikatos apsaugos srityje.

Šiuo metu laukiama, kada Seime bus priimti 2009 m. parengti teisės aktai, nustatantys atsakomybę už korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus, reguliuojantys jų atskleidimą ir tyrimą, pvz. teisės aktai, nustatantys išplėstinį turto konfiskavimą už padarytus korupcinius nusikaltimus ir įpareigojantys įtariamus korupciniais nusikaltimais asmenis pagrįsti turto įsigijimą ir pajamų teisėtumą.

Rugpjūčio 16 d. Programos stebėsenos išvada pateikta Tarpžinybinei komisijai kovai su korupcija koordinuoti, Prezidento kanceliarijai, Seimo antikorupcijos komisijai, Ministro pirmininko tarnybai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min