Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT: priėmimo į valstybines mokyklas tvarka – tobulintina

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: BNS
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad priėmimas į Lietuvos didžiųjų miestų bendrojo ugdymo mokyklas šiuo metu gal vykti nesąžiningai, ir siūlo tobulinti sistemą.

STT pareigūnai, išanalizavę teisės aktus, reglamentuojančius priėmimą į didmiesčių mokyklas, sako, kad šiuo metu veikiantis teisinis reguliavimas nepakankamai aiškiai ir detaliai reglamentuoja priėmimą į bendrojo ugdymo mokyklas Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus miestų savivaldybėse, o esančios spragos gali sudaryti galimybę mokyklose sprendimus priimantiems darbuotojams pasielgti nesąžiningai.

Korupcijos prevencijai STT siūlo nurodyti, kaip priimami mokiniai, kai mokykloje priskirtoje teritorijoje gyvenančių mokinių skaičius yra didesnis nei mokykla gali priimti. Taip pat siūloma reglamentuoti prašymų registravimo terminą, kai mokiniai priimami atsižvelgiant į prašymo padavimo datą ir laiką.

„Specialistų nuomone, geriausiai būtų priėmimą į mokyklas vykdyti automatizuotai ir centralizuotai. Taip sumažėtų žmogaus dominavimas priėmimo procese ir būtų užtikrinamas vieno langelio principo įgyvendinimas“, – aiškina STT.

Skaidrumą, anot tarnybos, padėtų užtikrinti ir savivaldybių interneto svetainėse skelbiama informacija apie visose mokyklose nustatytą maksimalų priimamų mokinių skaičių, laisvų vietų skaičių pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas ir gautų prašymų skaičių, atskiriant gyvenančių mokyklai priskirtoje teritorijoje vaikų prašymus nuo negyvenančių. Pasibaigus priėmimo procesui, rezultatai taip pat turėtų būti skelbiami savivaldybių svetainėse.

Mokykloms taip pat rekomenduojama interneto svetainėse skelbti mokinių priėmimo komisijos sudėtį ir posėdžių darbo vietą, laiką ir taip sudaryti galimybę stebėtojams dalyvauti sudarant mokinių sąrašus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min