Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT siūlo įpareigoti antstolius ir notarus deklaruoti interesus

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / STT siūlo įpareigoti antstolius ir notarus deklaruoti interesus
Šaltinis: BNS
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) siūlo įpareigoti antstolius ir notarus deklaruoti privačius interesus.

Tarnyba parengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisas, kurios numato papildyti pareigūnų, politikų, tarnautojų, kuriems privalu deklaruoti savo interesus, sąrašą.

Pagal projektą, prievolę pildyti deklaraciją įgytų antstoliai ir asmenys, turintys teisę vykdyti antstolio funkcijas, bei notarai ir asmenys, turintys teisę atlikti notarinius veiksmus. Jų privačių interesų deklaracijos būtų pateikiamos viešai.

Anot STT, šis papildymas užtikrintų antstolių ir notarų veiklos skaidrumą, didesnį visuomenės pasitikėjimą jų atliekama veikla.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, interesus privalo deklaruoti politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai, profesinės karo tarnybos kariai, vykdantys operatyvinę veiklą, profesinės karo tarnybos karininkai, asmenys, dirbantys valstybės ir savivaldybių įmonėse, biudžetinėse įstaigose ir turintys administravimo įgaliojimus, asmenys, dirbantys viešosiose įstaigose ir asociacijose, kurios gauna lėšų iš Lietuvos valstybės ar savivaldybių biudžetų ir fondų, ir turintys administravimo įgaliojimus, Lietuvos banko darbuotojai, turintys viešojo administravimo įgaliojimus, akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, vadovai ir vadovų pavaduotojai, taip pat kiti asmenys, turintys viešojo administravimo įgaliojimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min