Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT sulaikė Kauno rajono vicemerą socialdemokratą K.Povilaitį

Kauno rajono vicemeras socialdemokratas Kęstutis Povilaitis
Nuotr. iš lsdpkaunor.lt / Kauno rajono vicemeras socialdemokratas Kęstutis Povilaitis
Šaltinis: 15min
11
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), tęsdama tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir papirkimo vykdant Kauno rajono savivaldybės viešuosius pirkimus sulaikė dar keturis asmenis, vienas jų – 48-rių metų Kauno rajono vicemeras socialdemokratas Kęstutis Povilaitis.

Kaip BNS patvirtino STT atstovė Renata Saulytė, STT Kauno valdybos pareigūnai trečiadienį atliko kratas vicemero gyvenamoje vietoje bei keliose įmonėse.

„Po kratų sulaikytas vienas iš savivaldybės tarybos vadovų bei trys privačių įmonių atstovai. Kol kas jiems kardomosios priemonės nėra paskirtos, oficialūs įtarimai nėra pareikšti“, – BNS patvirtino STT atstovė.

Ji patvirtino, kad sulaikytasis vicemeras (mero pirmasis pavaduotojas) – K.Povilaitis. Jis Kauno rajono savivaldybėje atsakingas už kelių infrastruktūrą ir transportą, seniūnijų ir bendruomenių veiklą, ekonomiką, investicijų ir verslo plėtrą, socialinę paramą ir socialines paslaugas, vaikų ir jaunimo teisių apsaugą.

Ankstesnėse kadencijose K.Povilaitis Kauno rajono savivaldybėje ėjo Kelių ir transporto skyriaus vedėjo, o vėliau – administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. 2011 m. buvo išrinktas į Kauno rajono savivaldybės tarybą, tačiau atsisakė mandato.

„Pasigedom vicemero rytiniame pasitarime. Skambinome, neatsiliepė. Visai Kauno rajono savivaldybei nemalonu dėl to, kas vyksta. Pirma R.Pudževelis, dabar K.Povilaitis. Taryba turės spręsti, ką daryti toliau. Ji juk atsakinga už administracijos direktorių ir vicemerą. Kol nepaaiškėję nusikaltimo faktai, nėra teismo sprendimo, sunku ką ir sakyti“, – 15min teigė Kauno rajono savivaldybės atstovas spaudai Edmundas Mališauskas.

Visi asmenys sulaikyti dviems paroms, pareigūnai tiria įtarimus dėl kyšininkavimo, papirkimo bei piktnaudžiavimo.

STT tiria galimą korupciją savivaldybei vykdant viešuosius pirkimus, susijusius su savivaldybės turto nuoma, šilumos energijos gamyba ir tiekimu. Kokia apimtimi ir kaip šie įtarimai susiję su administracijos direktoriumi, prokuroras nedetalizuoja.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Specialiųjų tyrimų tarnyba jau pirmadienį sulaikė penkis asmenis, tarp jų – Kauno rajono administracijos direktorių Ričardą Pudževelį, jo sutuoktinę ir vienos bendrovės direktorių. Atliktos kratos Kauno rajono savivaldybės patalpose ir su tyrimu susijusiose privataus kapitalo įmonėse.

15min fotomontažas/Ričardas Pudževelis atvesdintas į teismą
15min fotomontažas/Ričardas Pudževelis atvesdintas į teismą

R.Pudževelį ir, kaip įtariama, jam kyšį davusį verslininką UAB „Roalsa“ direktorių Saulių Bartašiūną teismas trečiadienį leido suimti dviems savaitėms. Kitiems trims įtariamiesiems paskirtos lengvesnės kardomosios priemonės.

Teismo duomenimis, administracijos direktorius 2014 metų rugpjūtį susitarė su verslininku S.Bartašiūnu, kad jo vadovaujamos įmonės lėšomis bus įsigytos R.Pudževeliui ir jo sutuoktinės statomam gyvenamajam namui Kauno rajone reikalingos statybinės medžiagos. Jie susitarė, kad įmonės apskaitoje bus nurodyta, jog šios medžiagos bus panaudotos jo įmonei renovuojant Kauno rajono savivaldybei priklausančias šilumos katilines.

Nusikaltimas truko apie dvejus metus. Įtariama, kad R.Pudževelis tai koordinavo ir inicijavo. Teismas pažymi, kad jis, būdamas valstybės tarnautojas, piktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos sau ir savo sutuoktinei.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Valentinas Alekna žurnalistams teisme sakė, kad statybinės medžiagos buvo naudojamos namo statyboms – jos galėjo būti teikiamos kaip kyšis.

Pasak E.Mališausko, „Roalsai“ buvo patikėtos tik smulkios katilinės, pvz., Babtų.

Tiek suimtas R.Pudževelis, tiek sulaikytas K.Povilaitis – LSDP Kauno rajono skyriaus prezidiumo nariai. Iš viso narių – 15. Skyriaus pirmininkas – Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Komentarai: 11
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min