Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 14d. 16:54

STT tinkluose – buvęs Kęsto Komskio komandos narys

Kęstas Komskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstas Komskis
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sudavė dar vieną smūgį partijai „Tvarka ir teisingumas“. Šįsyk istorija palietė „tvarkiečių“ valdomą Aplinkos ministeriją bei Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio aplinką.

Tyrimo duomenimis, didelio kyšio už poveikį reikalavo buvęs Seimo vicepirmininko visuomeninis padėjėjas. K.Komskis nuo jo atsiriboja ir neslepia pats buvęs apklaustas šioje byloje.

Už urėdo kėdę – solidi suma

Šią savaitę STT paskelbė apie baigtą ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo Aplinkos ministerijai pavaldžioje urėdijų sistemoje. STT duomenimis, urėdijos vadovo postas juodojoje rinkoje vertintas įspūdinga suma – 100 tūkst. litų arba beveik 29 tūkst. eurų.

„STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad  G.M. iš  pretendento į urėdo pareigas pareikalavo 100 000 litų kyšio už tai, kad paveiktų Generalinės miškų urėdijos tarnautojus, organizuojančius urėdijos vadovo atranką.

G.M. iš  pretendento į urėdo pareigas pareikalavo 100 000 litų kyšio už tai, kad paveiktų Generalinės miškų urėdijos tarnautojus, organizuojančius urėdijos vadovo atranką.

Vykdydamas nusikalstamą reikalavimą ir susitarimą, G. M. paėmė reikalauto kyšio dalį (25 000 litų). Likusios kyšio dalies – 75 000 litų  –  jis pareikalavo, kai kandidatas laimėjo konkursą. Tačiau šių pinigų jis negavo, nes kyšį jam vežusį konkurso laimėtoją sulaikė STT pareigūnai“, – teigiama tarnybos pranešime.

Apklausė ir Seimo vicepirmininką

15min pavyko nustatyti, kad STT minimas G.M. – tai Gediminas Miliauskas, rinkimuose kandidatavęs su „tvarkiečiais“, kai ši partija dar turėjo senąjį liberalų demokratų pavadinimą. Jis taip pat dar neseniai buvo Seimo vicepirmininko K.Komskio komandos narys.

Tai 15min patvirtino ir Generalinės prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė. Pasak jos, kitas šios istorijos dalyvis – asmuo, kaip įtariama, perdavęs kyšio „avansą“ G.Miliauskui, – sutiko bendradarbiauti su teisėsauga ir dėl to nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas.

„Būtent dėl to, kad bendradarbiavo“, – sakė I.Rotautaitė.

Nors ir tapo konkurso laimėtoju, šis asmuo posto atsisakė.

I.Rotautaitė taip pat patvirtino, kad atliekant ikiteisminį tyrimą į apklausą iškviestas buvo ir Seimo vicepirmininkas K.Komskis.

„Kaip liudininkas“, – nurodė pašnekovė.

Pasak jos, tyrimo metu nebuvo nustatyta, kokius Generalinės miškų urėdijos tarnautojus paveikti galimai siekė G.Miliauskas.

Komandos nario paslaugų atsisakė kilus skandalui

Seimo vicepirmininkas K.Komskis 15min teigė, jog G.Miliauskas į STT tinklus pateko dar dirbdamas Seimo vicepirmininko padėjėju. Vis dėlto žinomo „tvarkiečio“ komandoje jis nebedirba daugiau kaip metus. 

„Jis dirbo mano visuomeniniu padėjėju. Iki 2014 metų... Kai tik sužinojau – jis pats man pasakė, kad yra ten nemalonumų – iš karto jis ir išėjo“, – prisiminė K.Komskis.

Pasak jo, G.Miliauskas partijai priklausė, tačiau tai buvo seniai. Esą liberaldemokratams persikrikštijus „Tvarkos ir teisingumo“ vardu šio Klaipėdos politiko partijos gretose jau nebebuvo.

„Jis 10-12 metų gal nepriklauso. Partijoje „Tvarka ir teisingumas“ jis niekada nėra buvęs. (...) Jis labai trumpai tebuvo libdemų partijoje“, – sakė K.Komskis.

Anot pašnekovo, didelio kyšio istorija jam bėdų su teisėsauga nepridarė.

„Jeigu būtų bet kokie įtarimai, tai būtų įtarimai man, o ne jam“, – teigė K.Komskis.

„Aš vis vien turėjau pasakyti, ar žinau ką nors“, – sakė Kęstas Komskis apie savo apklausą ikiteisminiame tyrime.

Politikas patvirtino buvęs apklaustas ikiteisminio tyrimo metu. „Taip, be abejo. Aš vis vien turėjau pasakyti, ar žinau ką nors, ar nežinau – ir taip toliau. (...) Yra, kaip suprantu, įtariamasis jisai vienas – ir viskas“, – sakė parlamentaras.

Gyrėsi pažintimis su aukščiausiais politikais

Seimo vicepirmininkas teigė G.Miliauską į komandą priėmęs pagal neįvardinto buvusio parlamentaro rekomendaciją. Be to, į teisiamųjų suolą siunčiamas veikėjas esą gyrėsi pažįstantis ne tik įtakingą „tvarkietį“, bet ir kitus aukštus politikus.

„Tai kad jis ten gyrėsi – ir man sakė: ir Butkevičių gerai pažįsta, ir prezidentei padėjęs per rinkimus, ir visa kita. Aktyvus, atrodo, žmogus. Man parekomendavo vienas mano bičiulis, buvęs Seimo narys. Priėmiau, bet jis tiek pas mane ir padirbo. Pradėjo girtis visiems, kad jis čia ir tą, ir tą, ir tą padarys. Ir viskas“, – atsiduso K.Komskis.

Primename, jog problemų su STT turi ir visa „Tvarkos ir teisingumo“ partija. Bėdos prasidėjo STT ėmusis kratų, įtariant korupciją „tvarkiečių“ valdomoje Vidaus reikalų ministerijoje.

Čia įtariamuoju tapo žinomas prodiuseris Rolandas Skaisgirys, linksniuotas kaip galimas „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas į Vilniaus merus. Kilus skandalui, motyvuodamas sveikatos problemomis, iš posto pasitraukė tuometis vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, tyrime taip pat figūruoja Seimo narys Rimas Antanas Ručys, kuriam pernai panaikinta teisinė neliečiamybė. Tęsiant tyrimo veiksmus, oficialių įtarimų sulaukė ir juridinis asmuo – partija „Tvarka ir teisngumas“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

15:32
08:09
25:50

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min