Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT vadovas Žimantas Pacevičius neigiamai vertina Dainiaus Kreivio manevrus

Žimantas Pacevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žimantas Pacevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio sprendimas viešai pateikti pažymą, kurioje esą užfiksuotas spaudimas, kurį ministras patyrė dėl viešųjų pirkimų, nebuvo teisingas. Tokia pažyma turėjo būti pateikta neviešai, įsitikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius.

„Kai dėl tokių dalykų kreipiamasi per viešumą, aš tai visada vertinu neigiamai. Per dešimties metų istoriją buvo panašių atvejų, kai kažkas tokius dalykus pirmiausiai viešino per laikraštį. (...) Kai ši istorija jau iškilo į viešumą, apie perspektyvius tyrimus kalbėti nebegalime“, – antradienį prezidentūroje žurnalistams sakė STT vadovas.

Jis patvirtino susitikęs ir su šalies vadove Dalia Grybauskaite, nors šis susitikimas prezidentės darbotvarkėje nurodytas nebuvo. Paklaustas, apie ką kalbėjo su prezidente, Ž.Pacevičius tvirtino pasveikinęs ją su gimtadieniu. „Šiandien visų pirma Jos Ekscelencija turi šventę“, – sakė STT vadovas.

Paklaustas, ar D.Kreivys į STT kreipėsi neviešai, Ž.Pacevičius sakė, kad tais atvejais, kai žmonės į tarnybą kreipiasi neviešai, reiškia, kad jie nenori būti paviešinti, taigi STT jų neviešina. Vis dėlto Ž.Pacevičius pridūrė, kad jo vadovaujama tarnyba D.Kreivio pareiškimo nebuvo gavusi.

Tuo tarpu paklaustas, ar ūkio ministro pateiktą pažymą galima vertinti kaip oficialų dokumentą, Ž.Pacevičius pabrėžė, kad dokumentas nėra pasirašytas. „Kaip pavadinsi, taip nesugadinsi. Dokumente parašyta, kad tai „pažyma“, taigi gali būti ir pažyma. Tačiau nėra parašo, todėl sunku sakyti. Gal paaiškės, kad tai ne jo rašyta“, – sakė Ž.Pacevičius.

Pasak jo, pirmiausiai planuojama susitikti su pačiu ministru ir „pasitikslinti kai kurias aplinkybes“. „Jeigu bus pagrindas, bendradarbiaudami su Generaline prokuratūra darysime sprendimus.“

STT vadovas taip pat teigė, kad dokumente nurodytos patirtos spaudimo datos vien praėjusiais metais neapsiriboja.

Dėmesio ministras sulaukė, kai Europos Sąjungos parama mokyklų renovacijai buvo skirta iš dalies jo motinos valdomai įmonei „Specializuota komplektavimo valdyba“. Pats D.Kreivys teigė, kad prieš jį pradėta šmeižto kampanija.

Pirmadienį D.Grybauskaitei susipažinus su minėta pažyma, jos atstovas spaudai Linas Balsys žurnalistams sakė, esą tai yra „raštas, kuris buvo pateiktas be jokio oficialaus patvirtinimo ir kuriame tėra išvardyti faktai apie ūkio ministro patirtą spaudimą. Tačiau šis raštas neturi nieko bendra su tais faktais, kurie iškelti į viešumą dėl ministro viešųjų ir privačių interesų painiojimo“.

Tuo tarpu premjeras A.Kubilius nuosekliai reiškia paramą ūkio ministrui ir jį gina.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min