Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT: Vilniaus savivaldybės įmonių vadovai gali būti skiriami neskaidriai

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė nekelia jokių kvalifikacijos reikalavimų valdomų įmonių vadovams, tad jie gali būti skiriami neskaidriai, informuoja Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Šį pavojų STT specialistai įžvelgia Vilniaus miesto savivaldybėje baigę pernai rudenį pradėtą korupcijos rizikos analizę steigiant, administruojant ir kontroliuojant savivaldybės valdomas įmones.

STT nustatė, kad savivaldybė nereglamentuoja kvalifikacinių reikalavimų asmenims, siekiantiems eiti savivaldybės kontroliuojamų uždarųjų akcinių bendrovių, įmonių ir įstaigų vadovų pareigas.

Tarnyba nurodė, kad savivaldybė iki šiol nėra priėmusi teisės akto, kuriame būtų reglamentuota vadovų darbo apmokėjimo tvarka, o tai vadovams leidžia skirti nepagrįstai didelius atlyginimus.

„Šie trūkumai suteikia per didelę diskreciją savivaldybės įmonių kolegialiems valdymo organams atlikti savivaldybės bendrovių vadovų atranką, teikimo ir skyrimo procedūras“, – nurodo STT.

Tarnyba nurodė, kad savivaldybė iki šiol nėra priėmusi teisės akto, kuriame būtų reglamentuota vadovų darbo apmokėjimo tvarka, o tai vadovams leidžia skirti nepagrįstai didelius atlyginimus.

Pareigūnai nustatė, kad nenustačius konkrečių atlyginimo dydžio kriterijų kai kurie savivaldybės įmonių vadovų darbo užmokestis siekė ir 2,9 tūkst. eurų (10 tūkst. litų).

Savivaldybė taip pat sulaukė priekaištų, kad nekontroliuoja, kaip jos valdomų įmonių ir įstaigų vadovai derina viešuosius ir privačius interesus.

STT rekomendavo nustatyti įmonių vadovų atrankos procedūros tvarką bei minimalius kvalifikacinius reikalavimus, įpareigoti įmonių vadovus nedelsiant deklaruoti interesus bei nustatyti įmonių ir įstaigų vadovybės atlyginimus reglamentuojančią tvarką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min