Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 7d. 11:40

Studentai apie emigraciją prakalbo spektakliu

„Už durų - durys“ savaip papasakos apie emigraciją.
J.Baranausko nuotr. / „Už durų - durys“ savaip papasakos apie emigraciją.

Klaipėdos universitete – spektaklio „Už durų – durys“ premjera. Apie emigraciją Režisūros katedros studentai prakalbs savaip, be išankstinių nuostatų.

Kaip pasakojo III–iojo kurso studentų vadovas režisierius Gytis Padegimas, prieš šį spektaklį su studentais buvo daug diskutuojama apie emigraciją, jos pasekmes visuomenėje. Kai kurie Režisūros katedros auklėtiniai rinko tikras emigracijos istorijas, susitiko su užsienyje gyvenančiais draugais. Klausinėjo jų apie prisitaikymą svetimoje aplinkoje, apie jų požiūrį į emigraciją, apie planus sugrįžti.

„Mes ruošėme etiudus šiam spektakliui be jokių išankstinių nuostatų, gerai tai ar ne“, – teigė G.Padegimas.

Spektaklyje išskiriami trys pagrindiniai klodai: psichologinės, sociologinės emigracijos priežastys, prisitaikymas prie gyvenimo svetur bei problemos, kylančios emigrantams sugrįžus į gimtinę.

„Norėjome dabartinę savanorišką emigracijos bangą palyginti su priverstine, kilusią pokariu. Iš linksmų bei dramatiškų etiudų bei rašytojo Antano Škėmos tekstų gimė šis asociacijomis paremtas spektaklis“, – teigė G.Padegimas. Apibrėžti spektaklio „Už durų – durys“ žanrą – labai sudėtinga.

Spektaklio premjera Menų fakulteto Mokomajame teatre – ketvirtadienį, 18 val.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min