Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 9d. 06:09

Studentai gaivins požeminę perėją

Įgyvendinus projektą „Nesaugi zona“ tikimasi, kad užpuolikų ir vandalų niokojama perėja bus saugi ir graži.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Įgyvendinus projektą „Nesaugi zona“ tikimasi, kad užpuolikų ir vandalų niokojama perėja bus saugi ir graži.

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto ( VU KHF) studentai, pasiryžę sutvarkyti apleistą Karaliaus Mindaugo ir Birštono gatvių sankryžą, ryžosi kreiptis į miesto vadovus.

Susitikime su Kauno meru Andriumi Kupčinsku VU KHF kultūros vadybininkų Studentų iniciatyvinė grupė aptarė jų organizuojamus projektus, iš kurių vienas svarbiausių – akcija „Nesaugi zona“. Ši akcija yra skirta požeminės perėjos, esančios Karaliaus Mindaugo ir Birštono gatvių sankryžoje, sutvarkymui. Akcijos dalyviai tvarkys perėją, organizuos jos apšvietimą, o Dailės akademijos studentai kartu su geriausias grafitų meno atstovais kurs menines instaliacijas.

Studentų iniciatyvinė grupė gyvenanti, dirbanti ir besimokanti Kauno senamiestyje, pripažino, kad senamiestis nėra saugi vieta. „Mūsų projektas bus finansuojamas iš Norvegijos fondų lėšų, tačiau įgyvendinant projektą reikėtų ir miesto savivaldybės techninės pagalbos – norime apsaugoti sutvarkytą požeminę perėją, sukurtus meno kūrinius. Miesto savivaldybės dizainerė pritarė mūsų idėjoms, kad perėjos sienos būtų išpieštos grafitais, tik būtinai prašė suderinti visus eskizus", - pasakojo iniciatyvinės grupės narys Danas Valuckas.

A.Kupčinskas pritarė studentų idėjoms, padėsiančioms puoselėti savo miestą, prisidėsiančioms prie saugumo stiprinimo. „Renginio globėju sutikau tapti, bet manau, kad studentams svarbiausia techninė pagalba, kurią gali suteikti miesto savivaldybė. Svarbiausia – oficialaus raštas-prašymas, kuris būtų pradžia, nurodant atsakingiems skyriams pradėti organizuoti darbus. Požeminė perėja galėtų tapti netradicine vieta, kurioje rinktųsi menininkai, „neformalai", gatvės muzikantai", – sakė meras.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min