Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai iš Kembridžo į Lietuvą sugrįš dviračiais

Žygio logotipas
Organizatorių nuotr. / Žygio logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kembridže įsikūrusio Anglia Ruskin universiteto studentų iš Lietuvos bendruomenė balandžio 12 dieną pradeda žygį dviračiais „Aš + Tu = kmLT“ iš Aberdyno Škotijoje, per Skandinaviją, Estiją ir Latviją į Lietuvą.

Keletas studentų bei savanoriškai prisijungsiančių dviračių mėgėjų planuoja pakeliui aplankyti Lietuvos ambasadas ir lietuvių bendruomenes bei pasiekti šiauriausią Europos tašką Norvegijoje – Nordkapo iškyšulį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir visų pakeliui esančių ambasadų palaikomo žygio tikslas – įrodyti, kad ir išeivijoje gyvenantys lietuviai gali aktyviai prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo investuodami, užsiimdami labdaringa veikla, organizuodami pilietiškumą skatinančius projektus ir balsuodami rinkimuose.

Anglia Ruskin universiteto studentai Manvydas Džiaugys ir Marius Puluikis jau yra parvažiavę dviračiais iš Londono į Vilnių. Per pernykštį žygį „Grįžtam‘09“ jie numynė 2,5 tūkst. km. Šių metų kelionė turėtų siekti daugiau kaip 8 tūkst. km. Studentai tikisi Vilnių pasiekti birželio 10 dieną.

Pakeliui žygeivius lydės vietos lietuvių bendruomenių savanoriai. Sustojimo vietose kartu su bendruomenėmis rengiamose vakaronėse bus kalbama apie lietuvybės išsaugojimą, pilietinių ir paramos projektų inicijavimą ir vykdymą. Su dviratininkais kartu keliaus paroda „Lietuviai dirba Lietuvai“ apie gimtąja šalimi besirūpinančius lietuvius užsienyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min