Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai kūrė Klaipėdos veidui

Kurso vadovas Virginijus Bizauskas
Kurso vadovas Virginijus Bizauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jaunimo kūrybiškumo skatinimu besirūpinanti „Švyturio menų doko” komanda kviečia susipažinti su pirmaisiais šių metų rezultatais – netrukus „Švyturio menų doko“ tematika kūrusių studentų eskizai iš Klaipėdos dailės parodų rūmų keliaus į tikruosius savo namus, Doką.

Ten įdomiausių dizaino idėjų autorių laukia premijos ir galimybės materializuoti savas idėjas.

Prieš keletą mėnesių užmegztas Vilniaus dailės akademijos Vizualaus dizaino katedros Klaipėdoje ir „Švyturio menų doko“ komandos bendradarbiavimas išaugo į 24 trečiakursių studentų projektus. Darbuose – ne tik paties Doko išorės ir vidaus dizaino sprendimai, bet ir idėjos lauko teritorijai.

Porą savaičių praleidę Klaipėdos dailės parodų rūmuose, birželio 17 d. jaunųjų dizainerių darbai kraustysis į „Švyturio menų doko“ erdves, kur juos bus galima tyrinėti dar porą mėnesių.

Tą patį birželio 17–osios vakarą „Švyturio menų dokas“ Klaipėdos bendruomenę pakvies į atvirą susitikimą–diskusiją. Nuo 18 val. čia bus pristatyti studentų projektai, bendraujama su autoriais ir profesionalų komisija, nulemsiančia, kurioms idėjoms atiteks laurai. Įdomiausius sprendimus pasiūliusiems studentams, kuriuos rinks Klaipėdos miesto savivaldybės, uostamiesčio dizaino profesijos elito, UAB „Memelio miesto“, VšĮ „Meno kodo“ bei rėmėjų atstovai, jau įsteigtas prizinis fondas.

„Švyturio menų doko“ komandos išsakyta bendradarbiavimo idėja ir pasiūlymas kurti Doko tematika greitai sudomino ne tik vizualaus dizaino katedros vadovybę, bet ir  studentus – 27 trečiakursiai beveik vienbalsiai ėmėsi naujosios kultūrinės erdvės vizualizacijos, kitus pasiūlytus objektus pasirinko tik 3 iš jų.

Pasak kurso vadovo, menininko Virgilijaus Bizausko, studentus patraukė ne tik tai, jog Dokas – išskirtinė, sparčiai populiarėjanti kultūrinė erdvė, bet ir galimas geriausių idėjų materializavimas.
„Jaunam, aukštojoje mokykloje stusdijuojančiam žmogui visada labai svarbu save „prisimatuoti“ realybei. Dažniausiai akademiniai darbai taip ir nugula kažkur stalčiuose, jų nelieka. Kai pasiseka kažką realizuoti, studentai pajaučia kūrėjo laimę, pajunta, ką reiškia, kada jo idėja atitenka visuomenei, nueina į viešas erdves“ ,  – sakė V. Bizauskas.

Viena iš užduočių „Švyturio menų dokui“ kūrusiems studentams buvo „aprengti“ patį  angarą, antroji – sutvarkyti šalia esančią lauko teritoriją, kur „dokininkų“ pageidavimu galėjo atsirasti įvairių atrakcijų. Taupumas, atraktyvumas ir kūrybiškumas – esminės charakteristikos, kurias būsimiems darbams nurodė „Švyturio menų doko“ atstovai.

„Mes neribojome studentų, siekdami pataikauti išsakytoms užsakovų mintims, leidome jaunimui į Doką kūrybiškai pažvelgti iš savo pusės ir pasiūlyti kažką, ką toje erdvėje mato jie patys. Nestabdėme ir pasirenkant brangesnes priemones, prašmatnesnius sprendimus, nes dažnai tai kas laikina labai ilgai užsitęsia, tad į perspektyvą nukreiptas požiūris gali būti labai naudingas“, – kalbėjo V. Bizauskas.

Planuojama, jog Vizualaus dizaino katedros ir „Švyturio menų doko“ bendradarbiavimas nenutrūks ir kitąmet – kurti Doko tematika planuojama pasiūlyti baigiamajam kursui, o jau po pusmečio „Švyturio menų doke“ atsiras pirmosios natūroje įkūnytos studentų darbų detalės.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min