2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2009 01 12

Studentai pageidauja jiems skirto paminklo

Laikinosios sostinės studentija Kauno vadovams pasiūlė idėją, kaip įprasminti akademiškiausio šalies miesto vardą.
 Sniege paskendusią Vienybės aikštę kol kas puošia tik besmegeniai.
Sniege paskendusią Vienybės aikštę kol kas puošia tik besmegeniai. / Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.
Temos: 1 Paminklas

Anot studentų, miesto centre esančioje Vienybės aikštėje, greta Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų, galėtų iškilti studentams skirtas paminklas. „Kaip žinia, Kaunas yra akademiškiausias šalies miestas, kuriame mokosi daugiausia studentų. Manyčiau, kad reikėtų tai akcentuoti. Mano žiniomis, Lietuvoje niekur kitur nėra studentui skirto paminklo. Netgi nesu girdėjęs, kad ir pasaulyje kur nors stovėtų tokia skulptūra“, – tvirtino Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) prezidentas Mažvydas Karalius.

Anot jo, statula galėtų vaizduoti paprastą studentą, greta galėtų būti pastatytas suoliukas. „O ant jo galėtų prisėsti pro šalį einantys studentai, – teigė M.Karalius. – Mes neprašome, kad savivaldybė pastatytų paminklą, mes tik norime gauti informacijos, kur mums reikėtų kreiptis ir ką reikėtų padaryti, norint įgyvendinti šią idėją“.

Miesto vadovai, sulaukę studentų prašymo, tvirtino, jog ši akademinės bendruomenės pasiūlyta idėja yra sveikintina. „Suprantu, kad Kaunas yra akademinis miestas ir nemažą jo dalį sudaro studentai. Miestui svarbu pabrėžti savo privalumus. Aš nesu prieš tokią idėją, apie tai reikėtų padiskutuoti, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas. – Tiesa, labiausiai miestą puošia gyvi studentai – kai jų būna pilnos gatvės“.

Pasak VDU SA prezidento M.Karaliaus, studentai iš savivaldybės nereikalauja, jog ši finansuotų paminklo statybas. Tačiau paklaustas, iš kur būtų gautos skulptūros sukūrimui ir pastatymui reikalingos lėšos, studentų atstovybės vadovas į šį klausimą atsakyti negalėjo. „Finansų klausimas yra ganėtinai sudėtingas, ypač tokiais laikais. Tačiau pinigų bandytume ieškoti, galbūt kokie nors projektai mus paremtų“, – svarstė M.Karalius.

Miesto vadovams pateiktas studentų prašymas bus svarstomas artimiausiame Kauno savivaldybės Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisijos posėdyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min