Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai siūlo idėjas Lietuvos geležinkeliams

Klaipėdos universiteto informatikos inžinerijos ketvirtakursiai Tomas Jankauskas ir Tomas Eglynas parengė savo projektą „Traukinys“. Su šiuo projektu jaunuoliai rengiasi dalyvauti gegužės 11 d. vyksiančioje tarptautinėje technikos parodoje.
KU nuotr. / Klaipėdos universiteto studentai parengė savo projektą „Traukinys“. Su šiuo projektu jaunuoliai rengiasi dalyvauti gegužės 11 d. vyksiančioje tarptautinėje technikos parodoje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dar pernai išsikėlę tikslą sukurti realias traukinių eismo situacijas atspindintį intelektualios techninės-informacinės sistemos stendą, kuriame užduodami traukinių maršrutai būtų programuojami vadovaujantis esamomis traukinių eismo taisyklėmis Klaipėdos universiteto informatikos inžinerijos ketvirtakursiai Tomas Jankauskas ir Tomas Eglynas parengė savo projektą „Traukinys“.

Su šiuo projektu jaunuoliai rengiasi dalyvauti gegužės 11 dieną vyksiančioje tarptautinėje technikos parodoje. Joje dalyvauja Lietuvos ir užsienio kompanijų gamintojai bei Lietuvos mokymo įstaigų studentai, demonstruojantys stendinius projektus. Pernai vaikinai dalyvavo parodoje Baltechnika 2009, kurios metu susilaukė didelio žiūrovų dėmesio ir įvairiausių nuomonių. Šioje parodoje Klaipėdos universiteto studentai pristatė savo projektą „Power Cells mini Test Center“. Tai buvo pačių sukurtas baterijų testavimo, tikrinimo aparatas.

 T. Eglyno teigimu, dalyvavimas 2009 metų parodoje buvo svarbi patirtis rengiant naują jų projektą. „Kadangi pirmasis mūsų projektas buvo įgyvendintas sėkmingai, mes nusprendėme nesustoti ir ieškojome idėjų kitam mūsų darbui. Po apsilankymo Lietuvos geležinkelyje, bei susipažinus su traukinio valdymo ir maršrutų sudarymo principu, nusprendėme įgyvendinti dabartinio projekto idėją ir sukūrėme realų modelį. Analogiškų projektų Lietuvoje pagal turimus šaltinius nėra. Iki šiol projektuojamuose modeliuose buvo naudojamas tik rankinis valdymas. Mūsų kuriamoje sistemoje bus įdiegtas automatinis programuojamas valdymas, kuris atspindės realiai galiojančias geležinkelyje eismo taisykles. Tuo šitas projektas yra unikalus, nes vaizduoja realų traukinių maršrutų sudarymo ir eismo valdymo procesą“, –  projekto idėja dalinosi T. Eglynas.

Projekte „Intelligent Train Control System" („Traukinys") naudojamas Girulių kelyno išplanavimas ir traukinių eismo valdymas laikantis geležinkelio signalizacijos ir automatikos įrenginių taisyklių. Taip pat pateikta keletas išgalvotų stočių su nepamirštamą įspūdį paliekančiais tiltais, bei kitomis nepakartojamą kraštovaizdį sukuriančiomis detalėmis.

Atskirų maršrutų sudarymui,  šviesoforų signalams ir pervažoms reguliavimui pasitelkti programuojami loginiai valdikliai. 

Plačiau apie projektą: http://vagonas.netai.net/ 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min