TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai toliau kritikuoja švietimo reformą

Gintaras Steponavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai pirmadienį švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui išsakė kritiką dėl aukštojo mokslo reformos ir teigia išgirdę pažadų, kad ji bus tobulinama.

„Mes išsakėme, kurie punktai atrodo tobulintini arba nepakankamai apibrėžti. Iš ministro išgirdome pažadus, kad dar iki aukštojo mokslo ir studijų įstatymo priėmimo tie dalykai bus intensyviai tobulinami. Dialogas vyksta, tai svarbiausia“, - po susitikimo „15min“ sakė LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

Paklausta, kokie punktai kelia didžiausią nerimą, I.Vareikytė vardino informacinės bazės trūkumą, audito būtinybę, paskolų ir rotacijos sistemos netobulumą. „Mūsų nuomone, prieš darant bet kokią reformą būtina atlikti pilną auditą, dėl to buvo sutarta. Taip pat pabrėžėme informacinės bazės trūkumą, studentai negauna informacijos apie priimamus įstatymus. Išsakėme kritiką ir dėl paskolų sistemos. Pagrindinis reikalavimas, tai kad sąlygos gauti paskolą, taip pat ir socialinę, nebūtų prastesnės, nei iki šiol. Didelių abejonių kelia ketinimai į šią sistemą įtraukti bankus“, - teigė I.Vareikytė.

Anot jos, šiuo metu paruošta reforma neužtikrintų kokybės aukštajame moksle. LSAS taip pat netenkina numatyta rotacijos sistema, kai į mokamą vietą įstojęs studentas neturi galimybės pereiti į valstybės mokamą.

Mitingo neremia

Antradienio vidurdienį šalia Seimo esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje švietimo ir mokslo darbuotojai, studentai bei moksleiviai rengia mitingą prieš aukštojo mokslo reformą. I.Vareikytė teigė, jog LSAS neketina atkalbinėti studentų nuo dalyvavimo jame. „Raginame elgtis studentus teisingai. Jei jie pritaria, tegul dalyvauja. LSAS pozicija tokia, kad reforma būtina, tačiau būtina kalbėti apie klaidas. Jei bus nustota ieškoti kompromiso, tuomet neatmetame galimybės mitinguoti ir patys“, - teigė LSAS prezidentė.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pirmadienį įspėjo, kad atidžiai stebės, ar protesto mitinge nepažeidžiama viešoji tvarka, o protestuotojus ragino „elgtis santūriai ir atsakingai“.

Protesto akcijos organizatoriai teigia, kad į mitingą gali susirinkti iki 7 tūkst. žmonių. Jie ketina reikalauti G.Steponavičiaus atsistatydinimo arba atleidimo iš pareigų bei aukštojo mokslo ir studijų įstatymo atšaukimo.

Seimas pavasario sesijoje balsuos dėl Mokslo ir studijų įstatymo projekto, kuris numato esminius pokyčius mokslo ir studijų srityje.

Reaguodamas į situaciją, pirmadienį Švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius išplatino tokį pranešimą.

VIDEO: 15min.lt - Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus kreipimasis į studentus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min