Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 22d. 10:47

Studentams paskolinta per 20 mln. litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Šį pavasarį Lietuvos studentų paskoloms buvo skirta daugiau nei 21,3 mln. Lt. Visiems studentams, kurie laiku pasirašė paskolos sutartis, pinigai jau pervesti, rašoma Valstybinio mokslo ir studijų fondo išplatintame pranešime.

Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo duomenimis, šių metų gegužės 20 d. visiems studentams, laiku pasirašiusiems paskolos sutartis, išmokėta 20,6 mln. Lt paskolų, teigiama išplatintame pranešime.

„Buvo planuota, kad dėl susidariusios valstybės finansinės padėties paskolos bus išmokamos dalimis, tačiau pavyko sėkmingai sureguliuoti finansinius srautus ir studentai jau gavo visą jiems skirtą paskolos sumą“, – sakė Sigitas Renčys, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo direktorius.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką valstybės paskolas gali gauti valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų pagrindinių, vientisųjų ir antrosios studijų pakopos studentai, kurie pirmą kartą studijuoja atitinkamoje studijų pakopoje. Paskolos studijų įmokoms mokėti (iki 520 Lt per semestrą), jeigu jos nebuvo sumokėtos valstybės biudžeto lėšomis, teikiamos be konkurso, o paskolos gyvenimo išlaidoms (iki 4.680 Lt per metus) ir dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis ir susitarimus (iki 4.680 Lt semestrui) – konkurso būdu. Pirmenybė gauti konkurso būdu skiriamas paskolas teikiama studentams iš socialiai remtinų šeimų, visiškiems našlaičiams bei neįgaliesiems. Paskolų metinės palūkanos siekia 5 procentus.

Įsigaliojus naujajam Mokslo ir studijų įstatymui, paskolų teikimo tvarka keisis.

Temos: 1 Paskola
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min