Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 26d. 08:30

Studentų darbo žvalgytuvės

Trečiadienį vykusi VU Karjeros mugė šiemet sulaukė ypač didelio studentų susidomėjimo būsimos karjeros galimybėmis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Trečiadienį vykusi VU Karjeros mugė šiemet sulaukė ypač didelio studentų susidomėjimo būsimos karjeros galimybėmis.

Rekordinis studentų skaičius trečiadienį sugužėjo į Vilniaus universiteto finalinį Karjeros dienų renginį – karjeros mugę, ieškodami kontaktų su potencialiais darbdaviais. Kaip ir kasmet, jie labiausiai domėjosi ir gabiausių darbuotojų ieškojo tarp būsimųjų teisininkų, ekonomistų ir vadybininkų.

Visą mėnesį vykę Karjeros dienų renginiai šiemet sulaukė daugiau studentų, nei ankstesniais metais.

„Ieškau darbo, susijusio su personalo valdymu. Kitais metais laukia praktika. Reikia už kažko užsikabinti“, – sakė informologijos 3-io kurso studentė Irma.

„Matyt kalbos apie krizę veikia ir studentus. Šiemet jie daug aktyviau domisi karjeros galimybėmis“, – sakė antrą kartą rengiamų Karjeros dienų organizatorius Arnas Aukštikalnis.

Vilniaus universiteto studentų atstovybės organizuojamoje karjeros mugėje studentai optimistiškai vertino galimybę susirasti darbą.

„Ieškau darbo, susijusio su personalo valdymu. Kitais metais laukia praktika. Reikia už kažko užsikabinti“, – sakė informologijos 3-io kurso studentė Irma.

„Kol kas atėjau tik pasižiūrėti, nes šiuo metu studijuoju pirmame kurse. Smarkiai darbo ieškoti nepradėjau, bet po truputį domiuosi“, – pasakojo po karjeros mugę vaikščiojęs būsimasis fizikas Julius Jonušas.

Reiškia pageidavimus

Įmones, dalyvausiančias Karjeros dienose, universitete atrenka patys studentai. Jie anketose pareiškia nuomonę, kokių bendrovių pageidautų.

„Žiūrime, kas dalyvavo anksčiau. Taip pat atsižvelgiame į tai, rinkoje savo srityje yra lyderiai, galintys išgyventi krizę“, – pasakojo A.Aukštikalnis.

Organizatorių teigimu, daugiausia šansų susirasti darbą turi būsimieji vadybininkai, ekonomistai ir teisininkai.

Atsiperkanti investicija

„Didžiausios finansinės kompanijos investuoja į tolimesnę savo veiklą ir žino, kad investicija į studentus atsipirks“, – pasakojo A.Aukštikalnis.

Nuolat būsimųjų darbuotojų studentų Karjeros mugėje dairosi įmonė „Procter&Gamble“.

„Jei turime galimybę pasiūlyti darbą studentams, stengiamės tai padaryti. Ieškome IT, reklamos, pardavimų, finansų specialistų, kurie galėtų dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje ar Lenkijoje“, – sakė bendrovės žmogiškųjų išteklių specialistė Kristine Bubko.

Trečiadienį karjeros mugėje gabių studentų darbui dairėsi apie 30 šalies įmonių.

Temos: 1 Darbas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min