Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 17d. 14:49

Studentų protestas – su arbata ir saldainiais (nuotraukos)

Filosofijos fakultete įvykusioje akcijoje SOLIST'ai norėjo parodyti, kad studentas yra žmogus, o ne „krepšelis“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Filosofijos fakultete įvykusioje akcijoje SOLIST'ai norėjo parodyti, kad studentas yra žmogus, o ne „krepšelis“

Ketvirtadienį permainų aukštajame moksle siekiantys studentai bandė surengti taikią Vilniaus universiteto (VU) „užsėdimo“ akciją.

Tačiau ši akcija didelio palaikymo nesulaukė – vos keli neseniai susikūrusios organizacijos „Solidarūs studentai“ atstovai susėdo Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto foje.

„Gerbiami studentai, įėję į universitetą, elkitės mandagiai, jei yra laisvų vietų - atsisėskite, bet netrukdykite kitiems įeiti (ir išeiti). Įkurkite jaukias „stovyklėles“, o kad užsėdimas neprailgtų – skaitykite knygas, bendraukite, nepamirškite atsinešti antklodžių, maisto, gėrimų (žinoma, nealkoholinių), bei draugiškai jais pasidalinti“, – tokia informacija prieš akciją buvo skleidžiama VU ir kitų universitetų studentams.

Pasitiesę miegmaišius, pasistatę porą termosų arbatos ir maišelį šokoladinių saldainių, jie protestavo prieš „studentų solidarumą ardančią ir studentų teises pažeidžiančią aukštojo mokslo pseudo reformą“.

Buvo tikimasi didesnio masto akcijos, todėl prie Filosofijos fakulteto atvyko ir policija. Tačiau pabendravę su fakulteto administraciją ir išsiaiškinę, kad protestuoja vos keli studentai, policininkai išvažiavo.

15min.lt jau rašė, kad VU prieš porą savaičių buvo sustiprinę centrinių pastatų apsaugą, baimindamiesi galimos radikalių studentų grupuočių okupacijos.

„Solidarūs studentai“ ateinančią savaitę taip pat planuoja surengti protestus Nepriklausomybės aikštėje bei prie Švietimo ir mokslo ministerijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min