Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 08 12

Studentų sąjunga: didesnių palūkanų naštą valstybė turėtų dalytis su studentais

Studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) reiškia susirūpinimą planuojama naująja paskolų studentams teikimo tvarka ir ragina valdžios institucijas užtikrinti, kad paskolų sąlygos studentams neapribotų aukštojo mokslo prieinamumo.
Studentai
Studentai / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Kaip vieną realiausių būdų apsaugoti studentus nuo per didelių paskolos palūkanų LSS siūlo didesnių palūkanų naštą paskirstyti tarp studentų ir valstybės. Valdžios institucijos taip pat raginamos užtikrinti, kad paskolos būtų teikiamos laiku. Pranešime spaudai teigiama, kad tokį sprendimą priėmė iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovų sudaryta LSS taryba.

Anot Lietuvos studentų sąjungos vadovo D.Dikšaičio, ženklų, kad anksčiau skelbtos maksimalios paskolų palūkanos litais ribos realiai galėtų būti mažesnės, beveik nėra.

„Iš studentų gauname nerimo signalų dėl būsimų paskolų. Baiminamasi dviejų dalykų: kad paskolų tvarka vėluos ir kad paskolų sąlygos bus labai nepalankios studentams. Šitą nerimą perduodame už paskolų tvarką atsakingiems pareigūnams ir raginame operatyviai priimti būtinus sprendimus”, – situaciją komentuoja LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Anot Lietuvos studentų sąjungos vadovo D.Dikšaičio, ženklų, kad anksčiau skelbtos maksimalios paskolų palūkanos litais ribos realiai galėtų būti mažesnės, beveik nėra.

„Kredito įstaigų atranka lengvatinėms paskoloms teikti vyko dukart. Žinių apie esminius pokyčius negavome – litais palūkanos, tikėtina, viršys studentams priimtiną 6 procentų ribą. Tokia palūkanų našta studentams būtų sunkiai pakeliama, todėl raginame politikus prisiimti atsakomybę už tokią realybę ir ta palūkanų dalimi, kuri galėtų viršyti 6 proc. ribą, neapkrauti studentų”, – teigia D.Dikšaitis. 

LSS pabrėžia, kad valstybės remiamos paskolos ypač svarbios tiems studentams, kurie šiais mokslo metais nepateko į valstybės finansuojamas studijų vietas ir už mokslą turės mokėti visą kainą.

Studentų atstovai atkreipia dėmesį ir į tai, kad dalis aukštųjų mokyklų jau padidino arba planuoja didinti įmokas už bendrabučius, brangsta kai kurios studentų gyvenimui itin reikalingos prekės bei paslaugos, darbą akademiniam jaunimui rasti vis sudėtingiau. Dėl viso to net ir valstybės finansavimą studijoms gavusiems studentams itin aktualios tampa paskolos pragyvenimui.

Studentų susirūpinimą dėl paskolų perduoti bei kitas studentams opias problemas aptarti LSS prezidentas D.Dikšaitis tikisi trečiadienį vyksiančiame susitikime su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite. Su LSS tarybos pozicija paskolų klausimu taip pat supažindintas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Valstybinio mokslo ir studijų fondo vadovas Sigitas Renčys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius