TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijų paskolų palūkanos tikriausiai sieks 6-6,5 proc. – švietimo ministras

Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, baigiama tartis su bankais dėl studijų paskolų sąlygų, palūkanos joms galėtų siekti apie 6-6,5 proc.

„Einame galutinio susitarimo link, Finansų ir mūsų ministerijos dirba su bankų asociacija dėl sąlygų, per artimiausias dvi tris savaites jos bus suderėtos. Viena yra aišku, maždaug iki 6-6,5 proc. palūkanų norma sumažinta, tai tikrai nebus komercinės palūkanos“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu į socialdemokrato Mindaugo Basčio klausimą, ar bus suspėta laiku įgyvendinti studijų paskolų sistemą, atsakė ministras.

Seimas balandžio pabaigoje priėmė aukštąjį mokslą reformuojantį Mokslo ir studijų įstatymą, kuriuo įvedama vadinamojo studijų krepšelio ir valstybės remiamų paskolų sistema. Krepšeliai bus skiriami geriausiais rezultatais mokyklas baigusiems abiturientams – jiems už studijas mokėti nereikės. Nepatekusieji į valstybės finansuojamas vietas galės rinktis mokamas studijas.

Iki 10 proc. geriausius rezultatus pasiekusių studentų, mokėjusių už mokslą, galės sumokėtus pinigus atgauti arba bus atleisti nuo paskolos grąžinimo.

Yra numatyta galimybė iš mokamos vietos pereiti į nemokamą – po dvejų metų studijų vyks rotacija pagal studijų rezultatus. Studentas, kurio vidurkis bus 2 balais mažesnis už bendrą kurso vidurkį, praras valstybės finansavimą, o į jo vietą galės būti perkeliamas toje pačioje studijų programoje tame pačiame kurse valstybės nefinansuojamoje studijų vietoje studijuojantis studentas.

Studentai, gavę valstybės finansavimą, tačiau pašalinti iš aukštosios mokyklos arba nutraukę studijas, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus, privalės į valstybės biudžetą grąžinti studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skirtas lėšas arba jų dalį.

Švietimo ir mokslo ministerija vasario pabaigoje paskelbė normines studijų kainas bei studijų krepšelių skaičių, tenkantį skirtingoms studijų sritims. Daugiausia studijų krepšelių tektų socialinių ir technologinių mokslų pirmakursiams, norminė studijų kaina svyruoja nuo 3361 iki 18 854 litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min