Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su aplinkos ministro postu atsisveikinantis Valentinas Mazuronis: „Kas mane pakeis, klauskite R.Pakso, A.Butkevičiaus ir D.Grybauskaitės“

Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Europos Parlamentą, kurio penkerių metų kadencija prasidės liepos 1-ąją, išrinktas Valentinas Mazuronis birželio 25-ąją atsisveikino su aplinkos ministro postu. V.Mazuronis gyrė žmones, su kuriais teko dirbti, ir tikėjosi, kad pradėti darbai sėkmingai bus tęsiami vadovaujant naujajam ministrui. Vis dėlto įvardinti jo pavardės aplinkos ministras negalėjo, sakė to dar nežinantis.

Kadenciją baigiantis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė negalintis įvardinti, kas stos prie ministerijos vairo jam išvykus į Europos Parlamentą. „Kas mane pakeis, reikia klausti Rolando Pakso, Algirdo Butkevičiaus ir Dalios Grybauskaitės“, – teigė V.Mazuronis.

Ne paskutinė, o baigiamoji konferencija

Į Europos Parlamentą išvykstantis V.Mazuronis teigė, nenorintis teigti, kad atsisveikina su Aplinkos ministerija. „Tai ne paskutinė, o tiesiog baigiamoji konferencija“, – šypsodamasis kalbėjo V.Mazuronis.

Per spaudos konferenciją aplinkos ministras ir viceministrai pristatė per pusantrų metų kadenciją nuveiktus darbus – nuo naujojo Teritorijų planavimo įstatymo priėmimo iki atliekų sektoriaus problemų suvaldymo, gyvosios gamtos pažeidėjų sutramdymo, renovacijos proveržio.

Per spaudos konferenciją aplinkos ministras ir viceministrai pristatė per pusantrų metų kadenciją nuveiktus darbus – nuo naujojo Teritorijų planavimo įstatymo priėmimo iki atliekų sektoriaus problemų suvaldymo, gyvosios gamtos pažeidėjų sutramdymo, renovacijos proveržio.

Aplinkos ministras vienu iš pagrindinių savo ir komandos darbų įvardijo Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimus bei postūmį daugiabučių renovacijos srityje: „Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimas buvo vienas iš prioritetų. Akivaizdu, kad įstatymas veikia labai sėkmingai.

Kaunas per 4 mėnesius jau pakeitė miesto bendrąjį planą. Panaikinome detaliuosius planus, sutrumpinome ne vieno proceso terminus. Tai labai padės ir investuotojams, pritrauks į Lietuvą daugiau investicijų“, – kalbėjo V.Mazuronis.

Tarp svarbių darbų aplinkos ministras įvardijo infrastruktūros projektą ir statybos priežiūros sugriežtinimą. „Infrastruktūros įstatymo projektas – labai svarbus investuotojams. Dabar jis dar derinamas, bet koncepcija jau yra. Tikiuosi, rudenį jį pavyks priimti“, – vylėsi V.Mazuronis.

Kadenciją baigiantis aplinkos ministras džiaugėsi, kad jo komandai pavyko nuo popierinės statybų priežiūros pereiti prie realaus tikrinimo ir darbo. V.Mazuronis nepamiršto paminėti ir lūkesčius viršijusios renovacijos. „Renovacija buvo vienas iš mūsų prioritetų. Per metus pasirašyta 521 rangos darbų sutartis. Tai reiškia, kad iš tiesų tiek namų bus renovuota, o planavome tarp 400–500. Taigi net viršijome lūkesčius“, – teigė V.Mazuronis.

Tikisi skalūnų projekto tęstinumo

Viceministras Linas Jonauskas tikino, kad per pusantrų metų buvo atlikti svarbūs darbai kovojant su brakonieriais. „Priimta nemažai labai svarbių žvejybos ir medžioklės įstatymų pakeitimų. Labai sėkmingai vyko ir akcija „Tvora“, kuria siekiama sugrąžinti nelegaliai aptvertus vandens telkinius visuomenei. Be to, 10 kartų padidinti įkainiai už žalą gamtai, ir jau matyti to rezultatai“,  – teigė viceministras.

Skalūnų dujų žvalgybai reikia dviejų dalykų – politinės valios ir informacijos – išaiškinti žmonėms viską iki galo.

Prabilęs apie darbus, kuriuos tikisi matyti tęsiamus naujojo ministro, V.Mazuronis palietė skalūnų žvalgybos ir gavybos temą: „Dėl skalūnų dujų. Nepaisant skirtingų požiūrių, mūsų ministerija visada manė, kad tai yra reikalinga. Deja, nepavyko apginti savo nuomonės. Buvo padaryti klaidingi sprendimai. Skalūnų dujų žvalgybai reikia dviejų dalykų – politinės valios ir informacijos – išaiškinti žmonėms viską iki galo. Tada skalūnų žvalgyba ir, tikiuosi, gavyba būtų galima.“

Baigdamas susitikimą V.Mazuronis gyrė viceministrų darbą ir vylėsi, kad ši komanda tokia ir išliks. Aplinkos ministras laikinai savo įgaliojimus perdavė susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min