Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 5d. 09:24

Su išankstiniu balsavimu prasideda nepriklausomas rinkimų stebėjimas

Baltosios pirštinės
„Baltosios pirštinės“ nuotr. / Baltosios pirštinės

Pirmadienį prasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldybėse, startavo ir rinkimų proceso stebėsena, kurią vykdo visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ savanoriai. Kiekvieną išankstinio balsavimo dieną numatomos 100-300 nepriklausomų rinkimų stebėtojų pajėgos visoje Lietuvoje, o spalio 11-ąją balsavimą stebėti pasiruošę daugiau kaip 700 piliečių, rašome pranešime žiniasklaidai.

„Baltųjų pirštinių” stebėtojai pradėję darbą atkreipia dėmesį, kad jau 7 val. ryto Lukiškių aikštės balsavimo punkte buvo nusidriekusi rinkėjų eilė. Numatoma, kad dienos metu eilės ilgės, todėl vilniečiai raginami vykti balsuoti ir į Vilniaus rajono savivaldybės balsavimo punktus. Siekiant paspartinti eilių judėjimą, rinkėjams rekomenduojama iš anksto pasiruošti: eilėje stovėti su veido kauke, naudoti pirštines ir/ar dezinfekcinį skystį, turėti su savimi asmens tapatybės dokumentą ir rašymo priemonę biuletenio pažymėjimui.

Atvykusiems balsuoti yra svarbu laikytis prevencinių priemonių nuo koronaviruso plitimo. Visi rinkimų apylinkėje esantys asmenys privalo dėvėti apsauginę veido kaukę, prieš užeidami į balsavimo vietą dezinfekuoti rankas. Žmonių srautai balsavimo vietose yra griežtai kontroliuojami rinkimų komisijos ar jiems padedančių savanorių.

„Baltosios pirštinės“ nuotr./Baltosios pirštinės
„Baltosios pirštinės“ nuotr./Baltosios pirštinės

Priešrinkiminiu laikotarpiu „Baltosios pirštinės“ sulaukė virš 80 pranešimų apie galimus pažeidimus. Dauguma jų yra susiję su politine reklama ir agitacija socialiniuose tinkluose, tačiau sulaukta ir informacijos apie galimą rinkėjų papirkimą. Atsižvelgiant į gautą informaciją, bus skirstomos stebėtojų pajėgos, o pagrįsti pranešimai su įrodymais perduodami atsakingoms institucijoms.

„Baltosios pirštinės“ kviečia piliečius būti budriais ir atsakingais - pastebėjus galimus rinkimų pažeidimus, juos fiksuoti ir pranešti. Informacijos apie rinkimų pažeidimus ir pranešimo formą galima rasti internetinėje svetainėje.

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ yra pirmoji ir vienintelė nepriklausoma rinkimų stebėjimo organizacija Lietuvoje, siekianti užtikrinti skaidrius rinkimus bei stiprinti pilietinę visuomenę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

00:43
00:55
01:02

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min