Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su korupcija kovojanti Specialiųjų tyrimų tarnyba ieško naujų darbuotojų

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: BNS
0
A A

Su korupcija kovojanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) savo internetinėje svetainėje paskelbė, kad ieško naujų darbuotojų.

„Jei domina darbas STT – nepraleisk progos“, – skelbiama www.stt.lt.

Kreipimesi rašoma, kad STT kviečia norinčiuosius dirbti STT operatyvinės veiklos padaliniuose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose bei teikti gyvenimo aprašymą.

Pareigūnų profsąjungos teigia, kad darbas teisėsaugoje tampa vis mažiau patrauklus, o sistemą kasmet palieka tūkstančiai žmonių. Skaičiuojama, kad policija per ateinančius penkerius metus gali netekti daugiau kaip 60 proc. pareigūnų.

STT taip pat teigia, kad jai reikalingi patyrę ikiteisminio tyrimo srities specialistai.

Skelbime rašoma, kad pretendentai turi atitikti STT statuto 2 straipsnio reikalavimus, būti motyvuoti dirbti operatyvinės veiklos ir (ar) ikiteisminio tyrimo srityse, turėti puikių bendravimo (pageidautina darbo su įvairiais žmonėmis ir (ar) jų grupėmis patirtis) ir bendradarbiavimo įgūdžių.

STT statuto 2 straipsnyje nustatyta, kad tarnybos pareigūnais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos, ne jaunesni kaip 18 metų Lietuvos piliečiai, Karo prievolės įstatymo nustatyta tvarka atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą arba nustatyta tvarka atleisti nuo jos, mokantys valstybinę kalbą, taip pat tinkantys konkrečioms pareigoms pagal išsilavinimą, intelekto, asmenines ir moralines savybes, dalykinį ir fizinį pasirengimą bei sveikatos būklę.

Tarnybos pareigūnais gali būti skiriami asmenys, turintys išsilavinimą, būtiną skiriamoms pareigoms pagal Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimus. STT padalinių vadovais, ikiteisminio tyrimo pareigūnais gali būti skiriami tik asmenys, turintys aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą.

STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas antradienį BNS sakė, kad STT, kaip ir bet kur kitur, darbuotojai keičiasi: vieni išeina į pensiją, geriau apmokamus darbus privačiame versle, ateina nauji.

„Yra kažkiek problema (dėl darbuotojų – BNS). Tačiau džiugu ir galima pasidžiaugti, kad yra susiformavęs neblogas patyrusių darbuotojų branduolys, kuris savo patirtį gali perduoti ateinantiems naujiems darbuotojams“, – BNS sakė R.Golubovas.

Jis negalėjo pasakyti, kiek asmenų jau susidomėjo darbu STT, skelbimas kviečiantis ateiti dirbti į su korupcija kovojančią tarnybą publikuojamas savaitę.

Tuo tarpu pareigūnų profsąjungos teigia, kad darbas teisėsaugoje tampa vis mažiau patrauklus, o sistemą kasmet palieka tūkstančiai žmonių. Skaičiuojama, kad policija per ateinančius penkerius metus gali netekti daugiau kaip 60 proc. pareigūnų, kurie išeis dirbti į kitas sritis. Vien 2011-iais policijos tarnybą paliko per tūkstantį policininkų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min