Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su lakūnu MuMo „Linksmame mieste“ laiką leis scenos garsenybės

Vaikų šalis. Litexpo nuotr.
Vaikų šalis. Litexpo nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančiose parodose „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“ galės šėlti ir žiniukai, ir scenos menų profesionalai. Čia įsikūrusiame „Linksmame mieste“ per tris dienas vyks 75 renginiai, interaktyvias edukacines programas pristatys keturiolika šalies muziejų, o ant scenos lips šalies estrados grandai – Egidijus Sipavičius, Natalija Bunkė, Sasha Song, savo programą pristatys Arkadijus Vinokuras ir daugelis kitų.

Be jau minėtų grandų „Linksmame mieste“ pasirodys mažieji artistai iš Deimantės mados teatro, menų studijos „Garsas ir spalva“, E. Špokaitės baleto mokyklos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.

Užsukę nepasigailės ir sporto aistruoliai – dėl milžiniško populiarumo ir azarto pernai metais, šiemet organizuojami net du „Ropliukų turnyrai“. Labiau vertinantys proto mankštą bus kviečiami sudalyvauti stalo žaidimų čempionate, o greičio ir ekstremalaus vairavimo mėgėjai galės išbandyti jėgas radijo bangomis valdomų automobilių „drifto“ varžybose. Beje, tai ne vienintelis renginys autofanams – jie galės išmėginti vienus iš moderniausių ir populiariausių pasaulyje simuliatorių – BLINK ir F-1, kuriuos treniruotėse naudoja ir F-1 žvaigždė Fernandas Alonso.

Kol tėčiai su sūnumis rungtyniaus varžybose, mamų su dukromis lauks „Švenčių zona“, kurioje lankytojos mokysis pasipuošti skirtingoms šventėms, o visai šalia įsikursiančioje „Rožinėje kepyklėlėje“ bus kviečiamos gaminti saldainius ir dalintis jų puošybos idėjomis.

Kol tėčiai su sūnumis rungtyniaus varžybose, mamų su dukromis lauks „Švenčių zona“, kurioje lankytojos mokysis pasipuošti skirtingoms šventėms, o visai šalia įsikursiančioje „Rožinėje kepyklėlėje“ bus kviečiamos gaminti saldainius ir dalintis jų puošybos idėjomis. Šias atraktyvias pramogas parodoje pristatys Šeimos pramogų ir kūrybos parkas „Vaikystės miestas“.

„Lankytojos išmoks, kaip iš paprastų parduotuvėje pagaminamų saldainių pasidaryti šventinio stalo puošmeną, kurią daug skaniau suvalgyti nei paprastą saldainį. Tokius saldumynus bus galima pasigaminti ir namų sąlygomis, todėl manau, kad vaikams tai bus miela pramoga“, - tikina šios zonos kuratorė bei Šeimos pramogų ir kūrybos parko „Vaikystės miestas“ vadovė Rasa Micachienė.

Visas tris parodų dienas meninių pasirodymų pašonėje muziejai pristatys edukacines programas, kuriose dalyviai ne tik galės žvilgtelėti į eksponatus, bet ir patys sudalyvauti įvairiausiuose užsiėmimuose. „MuMo“ – Muziejai mokyklai – Lietuvos muziejų asociacijos programoje dalyvaus net keturiolika muziejų.

„Įvedėme net naują personažą – žingeidų lakūną MuMo, kuris reprezentuoja Lietuvos muziejų asociacijos rengiamą programą. Parodoje apsilankę žmonės su šiuo personažu galės skrieti per „MuMo salą“ ir, dalyvaudami įvairiuose renginiuose, gauti žinių apie istoriją, meną, gamtą ir daugelį kitų temų. Nors renginyje vyksiančias edukacines programas galima išbandyti ir nuėjus į muziejus, tačiau parodose vykdomas projektas – paprasčiausias būdas aplankyti keturiolika muziejų iš karto“, - pasakoja „MuMo salos“ gidė, Lietuvos jūrų muziejaus atstovė Nika Puteikienė.

Organizatoriai teigia, kad „Linksmo miesto“ programa tokia įvairi, jog nuobodžiauti neteks niekam: lankytojai galės susipažinti su partizanų ir viduramžių riterių ginklais, sužinoti, kaip kepama duona ar gaminama žvakė, atrasti visą kelią nuo lino iki audinio ir susipažinti su daugeliu kitų Lietuvos muziejų siūlomų interaktyvių edukacinių programų.

„MuMo saloje“ veiks ir edukacinė Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Kodėl laivas plaukia?“, kurioje lankytojai ne tik sužinos pagrindinius hidrodinaminius dėsnius, dėl kurių  metalinis laivas gali laikytis ant vandens ir neskęsti, bet išmoks įvairiais būdais tvirtinti laivo bortus, statyti plaustus, sukonstruoti istorinį laivo modelį, o specialiame akvariume galės iškelti ir nugramzdinti povandenį laivą.

„Daugelis programos edukacinių užsiėmimų orientuoti į kūrybinę veiklą – žvakių liejimą, laivų gamybą ir kita, todėl nė vienas „MuMo salos“ lankytojas neišplauks be suvenyro, tuščiomis rankomis, - užtikrina N. Puteikienė. - Be to, draugiškus lankytojų šaržus pieš lakūno MuMo autorius Pijus Čeikauskas“.

Tiesa, „MuMo saloje“ bus sprendžiamos ir rimtos problemos – bus diskutuojama apie tai, kaip muziejų priartinti prie moksleivio, ar tradicinis muziejus gali varžytis su internetiniu muziejumi ir pan. Be to, bus aptarta ir pažangi Lietuvos muziejuose esančių edukacinių klasių naudojimo patirtis.

„Linksmas miestas“ lankytojų lauks pirmą kartą šiose parodose įkurtoje atskiroje renginių zonoje – vienoje iš didžiausių „Litexpo“ erdvių – 3-ioje salėje. Paroda „Mokykla“ veiks 4-oje, o paroda „Vaikų šalis“ – 5-oje salėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min