Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 gruodžio 5d. 08:20

Su postais atsisveikinama kukliai

Petras Baguška
A. Ufarto/BFL nuotr. / Petras Baguška

Nueinančios Vyriausybės ministrai netrukus turės užleisti vietas įpėdiniams. Jie tikina tai padarysiantys tyliai – triukšmingų vakarėlių nebus. Kai kurie jau atsisveikino su savo pavaldiniais.

Laikiniesiems ministrams liko vos kelios dienos susikrauti daiktus ir atsisveikinti su ministerijų darbuotojais. Daugumos šių institucijų atstovai tikina, kad ta proga rengti vakarėlių jų įstaigose nepriimta. Esą pasitraukiantys vadovai tik pasakys kalbas ir buvusiems pavaldiniams paspaus rankas.

Teisingumo ministras Petras Baguška bene vienintelis jau surengė kiek įspūdingesnį atsisveikinimą. Trečiadienį jis, sukvietęs kolektyvą, pasakė kalbą, pavaišino visus sumuštiniais ir sultimis. Teigiama, kad už šias kuklias vaišes P.Baguška ir jo patarėjai sumokėjo iš savo kišenės.

Politinio pasitikėjimo pareigūnai iš išeinančio vadovo gavo suvenyrinius ministerijos medalius ir Temidės statulėles. Kolektyvas ministrui įteikė meno fotografijų albumą ir gėlių. Teisingumo ministerijos atstovas Kęstutis Saldžiūnas LŽ pasakojo, kad didelių linksmybių nebuvo. „Įjungėme magnetofoną, tiek ir buvo tos muzikos“, – tikino jis.

Aštuonerius metus prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vairo praleidusi Vilija Blinkevičiūtė taip pat jau atsisveikino su kolektyvu. Politikė LŽ teigė, jog pasikvietė pavaldžių institucijų vadovus, ministerijos darbuotojus, pakalbėjo apie darbus, išgėrė kavos. „Apsvarstėme, kas lieka nepadaryta, ką galima padaryti. Balių nebuvo“, – pabrėžė ji.

V.Blinkevičiūtė neslėpė, kad skaudama širdimi palieka šį postą. „Kitaip ir būti negali, nes su kai kuriais darbuotojais kartu dirbome 25 metus, su kitais 18 – nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Juk suprantama, kad gaila išeiti, bet nieko, manau, viskas tik į naudą“, – kalbėjo paskutines dienas poste skaičiuojanti ministrė. Nuo šiol ji darbuosis tik Seime.

„Nieko ypatinga neplanuojame, ministerijoje nėra tradicijos rengti vakarėlių“, – LŽ paaiškino Susisiekimo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Regina Sklepovič. Pasak jos, Seime dirbsiantis socialdemokratas Algirdas Butkevičius su kolektyvu atsisveikins tardamas padėkos žodį.

„Ministrų nei išlydime, nei sutinkame“, – LŽ tvirtino Vidaus reikalų ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Kiburytė. Šiai ministerijai vadovavęs Regimantas Čiupaila tars kolektyvui sudie, kai bus pristatytas jo įpėdinis.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Gediminas Černiauskas tikino su ministerijos žmonėmis taip pat atsisveikinsiantis tada, kai bus pristatomas naujas vadovas. G.Černiausko nekankina nežinomybė dėl ateities. Nuo ateinančio semestro jis dirbs Mykolo Romerio universiteto dėstytoju.

Laikinasis švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius LŽ aiškino neturintis laiko galvoti apie vakarėlius. Laikinojo kultūros ministro Jono Jučo atstovė spaudai Gabrielė Banaitytė LŽ sakė, kad nėra už ką rengti ištaigingo atsisveikinimo vakaro. „Ministras susitiks su kolektyvu, paspausime vieni kitiems rankeles ir palinkėsime gerų darbų. Tyliai dirbame, tyliai ir išeisime“, – kalbėjo ji.

Išeinantį finansų ministrą Rimantą Šadžių kažkodėl supykdė klausimas apie atsisveikinimą su kolektyvu. „Dovanokite, šia tema su jumis nešnekėsiu. Viso gero“, – skubiai nutraukė pokalbį jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min