Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 14, 17:18

Su prastu kvapu bus kovojama naujais metodais

Klaipėdos savivaldybė kitais metais ketina pirkti naują aplinkos kokybės monitoringo paslaugą, tikrinsiančią oro taršą mieste.
Klaipėdos LEZ
Klaipėdos LEZ / 15min.lt nuotr.

Kaip pasakojo vicemerė Judita Simonavičiūtė, mieste didžiausią taršą kelia kietosios dalelės. Atskirose miesto dalyse dalyse jaučiamas skirtingas kvapas – dažniausiai priklausantis nuo toje vietoje veikiančios gamyklos. Todėl atskirose miesto vietose bus stebima, kaip kinta atskirų cheminių medžiagų kiekis ore. Tirti visų Medelejevo lentelėje esančių cheminių elementų esą nėra pagrindo.

Neseniai į savivaldybę kreipėsi klaipėdiečiai, nepatenkinti kvapais, sklindančiais nuo LEZ teritorijos, kur veikia rapsų aliejų ir biodyzeliną gaminanti bendrovė „Mestilla“.

Nors, kaip teigiama, kvapas, atsirandantis spaudžiant aliejų, nėra sveikatai pavojingas, vis bandoma surasti būdų, kaip jį neutralizuoti.

Prieš metus bendrovė ėmė bendradarbiauti su Danijos kompanija, pasiuliūsią į orą srautą įpurkšti  kvapą naikinančius reagentus.

Tačiau tai nebuvo labai efektyvu, o 200 tūkst. Lt. investicijos nepasiekė tikslo. Todėl ieškota naujų būdų, kaip būtų galima pašalinti kvapą. Spalį buvo pasirašyta nauja sutartis su Vokietijos kompanija „IBL Umwelt Factory“.

Numatyta investicija sieks apie 300 tūkst. Lt., o įranga bus sumontuota kitų metų vasario kovo mėnesiais.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min