Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudarytos sąlygos paprasčiau komplektuoti klases, atsižvelgiant į gyventojų tautinę sudėtį

Mokykla
Photos.com nuotr. / Mokykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą, kuris leis lanksčiau komplektuoti klases bei labiau atsižvelgti į gyventojų tautinę sudėtį ir vietovės specifiką. Be to, nauja mokinių klasių komplektavimo tvarka įtvirtins taisyklę – kuo mažesnis vaikas, tuo arčiau mokykla. Tai leis išsaugoti mažas mokyklas kaimo regionuose.

Kai gyvenvietėje ar rajono centre yra dvi ar trys bendrojo lavinimo mokyklos skirtingomis mokomosiomis kalbomis (valstybine lietuvių kalba, tautinės mažumos kalba) arba mokyklose mokoma 2–3 mokomosiomis kalbomis, yra numatyta galimybė išlaikyti vienuoliktas klases su mažesniu mokinių skaičiumi. Privalomas mokinių skaičius mažinamas nuo 15 iki 12. 

Jeigu mokykla yra atokioje vietovėje, tokiai mokymo įstaigai nebebus nustatomas mokinių skaičiaus vidurkis bendrojo lavinimo klasių komplektuose. Savivaldybės galės priimti lankstesnius sprendimus dėl klasių dydžio, o tokių mažų mokyklų išlaikymui skirti lėšų iš tos krepšelių dalies, kurią perskirsto pačios savivaldybės. Mokyklų steigėjams taip pat suteikiama teisė lanksčiau sudaryti bendrojo lavinimo klases ir jungtines klases. Atsisakoma nuostatos jungti tik tas klases, kuriose nėra 10 mokinių. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min