Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 sausio 19d. 22:58

„Suflerio būdelėje“ – smagus kino festivalio gimtadienis

Ola Kvernberg Trio koncertas 2009 m. rudenį Kaune vykusio Tarptautinio Kauno kino festivalio metu. Buvo ir daugiau smagių koncertų.
Festivalio rengėjų nuotr. / Ola Kvernberg Trio koncertas 2009 m. rudenį Kaune vykusio Tarptautinio Kauno kino festivalio metu. Buvo ir daugiau smagių koncertų.

Kaip savo gimtadienius švenčia kino festivalio organizatoriai? Žinoma, kad su festivalių kino filmų žiūrovais. Būtent jie šįvakar kviečiami užsukti į „Suflerio būdelę“, kur siaus Tarptautinio Kauno kino festivalio gimtadienio vakarėlis.

Švęsti gimtadienį sausio 20 dieną nutarta dėl to, kad prieš ketverius metus būtent šią dieną buvo įsteigta viešoji įstaiga „Visos mūzos“, Kaune pradėjusi rengti greitai išpopuliarėjusio „Senamiesčio kino klubo“ seansus. Vėliau ši veikla išaugo ir tapo Tarptautiniu Kauno kino festivaliu.

Kinas nuolat mūsų akyse, širdyse ir net ausyse. Kinu mes norime dalintis. Sakė I.Jurkonytė.

„Kauno kino festivalio gimtadienį švenčiame pirmą kartą, nes iki šiol įtemptai dirbome, apie šventes nepagalvodavome. Šį sausį, jau tris kartus surengę festivalį, norime kartu su bendraminčiais, rėmėjais, pagalbininkais, prijaučiančiaisiais bei ištikimais žiūrovais linksmai atšvęsti nueitą kelią“, – sakė festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Skambės muzika iš filmų

Kasmet rudenį vykstantis festivalis nuo pat pradžių muzikai skyrė daug dėmesio: renginyje kasmet pristatoma tradicinė „Muzika, keičianti pasaulį“ programa, organizuojami specialūs renginiai, siekiant atkreipti dėmesį į kino muziką, garso takelius ir jų kūrėjus. Todėl nieko keisto, jog gimtadienyje netrūks muzikos iš festivalyje rodytų kino filmų.

Festivalio rengėjų nuotr./Kauno kino festivalis
Festivalio rengėjų nuotr./Kauno kino festivalis vyksta kino teatre "Romuva".

„Mintis sukomponuoti gimtadienio vakarėlio grojaraštį iš filmų garso takelių muzikos yra labai konceptuali. Aš, būdamas kino gerbėju ir Kauno festivalio komandos nariu, tiesiog negalėjau atsisakyti pasiūlymo pagroti savo mėgstamą muziką“, – sakė šįvakar vyksiančiame renginyje prie DJ pulto stosiantis vienas iš festivalio koordinatorių Edvardas Vaišvila. Pasak jo, filmų garso takeliuose galima išgirsti pačios įvairiausios muzikos, bet labiausiai įsimena ta, kuri geriausiai dera su filmo turiniu, o pasibaigus filmui dar metų metus skamba iš grotuvo garsiakalbių ir ausinių. „Kai kurių režisierių, pavyzdžiui, Quentino Tartantino, Davido Lyncho, Sergio Leones ir Emiro Kusturicos, filmų garso takeliai turėjo labai daug įtakos mano gyvenimui“, – neslėpė E.Vaišvila. Kartu su juo DJ pultu besidalinsianti Viktorija prasitarė, kad atėjusieji išgirs kompozicijas iš filmų „Virgin Suicides“, „O Brother, Where Art Thou?“, „JUNO“, „Vengo“, „Donnie Darko“ ir kitų filmų.

Gimtadienio nuotaika užsikrėtusių lankytojų „Suflerio būdelėje“ (M.Daukšos g. 34) laukiama nuo 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min