Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 10d. 08:13

Sulaikytas kyšių ėmimu įtariamas dėstytojas

VGTU
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VGTU sukrėtė kyšininkavimo skandalas – dėstytojas esą iš studentų reikalavo pinigų, kad šie išlaikytų egzaminą.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas pirmadienį iš pareigų atleido kyšio paėmimu įtariamą Matematikos modeliavimo katedros lektorių, kurį Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė dar praėjusį penktadienį. Per kratą pedagogo namuose paimti jam už egzamino išlaikymą studentų perduoti pinigai.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) Matematinio modeliavimo katedros lektorius Vaidas Keblikas sulaikytas po to, kai studentai pasiskundė nelegalia jo veikla – dėstytojas esą reikalauja pinigų už tai, kad „nesukirstų“ egzaminą perlaikančių studentų. Teisėsaugininkai kol kas neatskleidžia, kokio dydžio pakiša buvo įteikta dėstytojui.

„Mums dar nėra tekę susidurti su tokiu atveju. Tai diskredituoja tiek dėstytojų, tiek universiteto vardą“, – tikino J.Krūgelis.

„Į studentų atstovybę kreipėsi kelios studentės, pasakodamos, kad dėstytojas nedviprasmiškai užsiminė norintis pinigų už egzamino perlaikymą. Mes kreipėmės į Studentų atstovybių sąjungą, kuri suvedė mus su STT“, – pasakojo VGTU studentų atstovybės prezidentas Justinas Krūgelis.

Anot jo, įtariama, kad studentai tikslingai buvo sukirsti per egzaminus. Norinčių egzaminą išlaikyti bent iš antro karto, prašyta susimokėti.

„Mums dar nėra tekę susidurti su tokiu atveju. Tai diskredituoja tiek dėstytojų, tiek universiteto vardą“, – tikino J.Krūgelis.

Menkina vardą

Universiteto vadovybė tikina pasipiktinusi tokiu dėstytojo elgesiu ir rengia atleidimo dokumentus. „Mums buvo šokas. Tokiems žmonėms apskritai negalima leisti kontaktuoti su jaunimu. Dėstytojas nušalintas nuo pareigų, gavus STT išvadas, bus atleistas“, – tikino VGTU rektorius Romualdas Ginevičius.

Pasak universiteto vadovo, V.Keblikas, kaip pakaitinis darbuotojas, dėstyti buvo priimtas metams, mat pedagogų švietimo sistemai trūksta.

„Tai žmogus, nesusijęs su universitetu. Čia sistemos „nuopelnas“ - dėstytojo alga ir prestižas visiškai sumenkinti, tai leidžia atsirasti tokiai korupcijai“, – „15min“ aiškino R.Ginevičius.

Dėl kyšininkavimo STT atlieka ikiteisminį tyrimą, kurio eigą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Galimai korumpuotam VGTU lektoriui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min