TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikytų asmenų ekstradicija galės vykti greičiau ir paprasčiau

Tomas Vaitkevičius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Tomas Vaitkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 20-ąją teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius Vienoje, kur vyksta 31-oji Europos Tarybos (ET) valstybių – narių Teisingumo ministrų konferencija, pasirašė ET konvencijos dėl ekstradicijos trečiąjį papildomą protokolą.

Šis protokolas buvo priimtas 2010 m. lapkričio 10 d. Strasbūre, jis papildys 1957 m. pasirašytą Europos konvenciją dėl ekstradicijos.

Konvencija dėl ekstradicijos taikoma, kai kita valstybė prašo išduoti asmenį, kuris toje šalyje įtariamas padaręs nusikaltimą arba pasislėpė nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo.

Trečiasis papildomas protokolas priimtas siekiant modernizuoti teisinius Europos Tarybos instrumentus baudžiamosios teisės srityje.

Pasirašius šį protokolą, o po to jį ratifikavus Seime, bus supaprastinta ir pagreitinta ekstradicijos procedūra, jei prašomas išduoti asmuo davė sutikimą dėl perdavimo.

Tais atvejais, kai asmuo sutinka būti perduodamas, jis ir pats yra suinteresuotas, jog ekstradicijos procedūra nesitęstų keletą mėnesių, kaip daugeliu atvejų nutinka taikant įprastą ekstradicijos procedūrą.

Dažniausiai asmenys sutinka būti išduoti prašančiajai šaliai, kad greičiau būtų įvykdyta perdavimo procedūra ir greičiau būtų išspręstas klausimas dėl jo teisinės padėties.

Supaprastinta ekstradicijos procedūra sudarys galimybę užtikrinti greitesnį asmens išdavimą; toks perdavimas turės būti įvykdytas per 10 dienų nuo sprendimo dėl ekstradicijos dienos. 

Atsisakius įprastai ekstradicijos procedūrai būdingų formalių reikalavimų bei nustačius konkrečius terminus asmens valios išreiškimui bei praktiniam jo perdavimui bus sudarytos galimybės efektyvesniam ir greitesniam institucijų dirbančių šioje srityje darbui. Naujas reglamentavimas leis išvengti nereikalingo delsimo ekstradicijos procese.

Kartu privaloma bus užtikrinti, jog būtų laikomasi asmens teisių. Todėl Protokole numatyta Šalims pareiga pranešti prašomam išduoti asmeniui apie galimybę taikyti supaprastintą ekstradicijos procedūrą ir išsamiai reglamentuojama sutikimo išreiškimo taisyklės bei teisinių padarinių išaiškinimo asmeniui reikalavimai, taip pat numatomos procesinės garantijos prašomam išduoti asmeniui, tokios kaip, teisė į advokatą ir vertėją.

Pasirašiusi šį dokumentą, Lietuva  prisidės prie tarptautinės bendruomenės pastangų nustatant bendrus standartus ekstradicijos procedūros taikymui bei stiprins savo bei kitų ET valstybių gebėjimus kovoti su nusikalstamumu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min