Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suliepsnojo Atminimo žvakelės

Suliepsnojo Atminimo laužas.
15min.lt skaitytojos Karolinos nuotr. / Suliepsnojo Atminimo laužas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, sausio 12-ąją, Vilniuje, prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato Konarskio gatvėje esančiame Kryžių kalnelyje liepsnojo žvakelių jūra, saugoma garbės sargybos.

Sausio 13-osios aukoms atminti greta radijo ir televizijos pastato uždegtas Atminimo laužas. LRT vadovas Audrius Siaurusevičius šalia jo šildėsi su sostinės meru Juozu Imbrasu. Jie padėjo gėlių, išgėrė karių siūlomos arbatos. Prie laužo susirinko žmonės, savo budėjimu atėję prisiminti ir pagerbti naktinius budėjimus, kurie prie šio pastato prasidėjo 1991-ųjų sausio 9-ąją ir truko ne vieną parą.

Šį vakarą atminimo laužai ir žvakės degamos daugelyje Lietuvos miestų. Nuotraukas siųskite 15min@15min.lt.

15min.lt primena, kad 1991- ųjų sausio 8 d. Aukščiausios Tarybos (AT) pirmininkas Vytautas Landsbergis per radiją ir televiziją pakvietė žmones ateiti prie AT rūmų ir paremti savo valdžią. Sausio 9-ąją žmonės per radiją buvo kviečiami ateiti prie Televizijos bokšto, kurį tuomet jau supo šarvuočiai. Tos pačios dienos pavakare žmonės buvo raginami skubiai rinktis prie Radijo ir televizijos komiteto rūmų Konarskio gatvėje.

Sausio 11 d. per pietus buvo užimti Spaudos rūmai, o vakare – televizijos retransliacijos centras Nemenčinėje.
 

Žmonės prie Televizijos bokšto ir radijo bei televizijos komiteto pastato budėjo ir sausio 12 d.

Sausio 13-ąją, prieš 2 valandą nakties, tankai ir šarvuočiai pradėjo savo siautėjimą prie Televizijos bokšto. Tuo pačiu metu dabartinį LRT pastatą apsupo tankai ir šarvuočiai. Pradėta šaudyti į žmones, budėjusius prie šių pastatų, užimti radijo ir televizijos komiteto rūmai bei studijos. Užimtas Televizijos bokštas.  Tą naktį prie Televizijos bokšto ir Konarskio gatvėje žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 500 buvo sužeisti.

Sausio 14-ąją pradėjo veikti kolaborantų televizija.

Sausio 16-ąją Lietuvos televizija savo transliacijas atgaivino iš AT rūmų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min