Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 21d. 15:28

Šulinyje parą išgyvenęs berniukas pirmiausia rūpinosi mamos savijauta

Visą parą ieškotas 10-etis rastas šulinyje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Visą parą ieškotas 10-etis rastas šulinyje

„Reto gerumo ir tvirtumo mama ir vaikas“, – apie parą šulinyje Kaune prabuvusį vaiką ir jo mamą Rimą pirmadienį sakė Kauno klinikų Vaikų ligų skyriaus vadovas Rimantas Kėvalas. Mediko teigimu, dešimtmetis jaučiasi gerai, yra perkeltas iš Intensyviosios terapijos į bendrąjį skyrių.

Apie tvirtą berniuko charakterį ir gerą psichologinę savijautą byloja ir tai, kad jo mama naktį ramiai grįžo miegoti namo, o į Kauno klinikas vėl atvyko ryte.

Sekmadienį ištrauktas iš 8 metrų gilumo šulinio berniukas pirmiausia mamos paklausė: „Kaip tu jautiesi?“. Moteris spalio 20 d. vadina antrąja vaiko gimimo diena, tačiau nori šį įvykį kuo greičiau pamiršti.

„Net nenoriu prisiminti. Negaliu patikėti, kad vaikščiojome taip arti ir neišgelbėjome“, – pasakojo kaunietė. Ji teigė, kad sūnus neabejojęs, kad anksčiau ar vėliau bus išgelbėtas.

Moteris ryte trumpai sutiko pasikalbėti su žurnalistais, tačiau vėliau pakeitė savo nuomonę ir medikams nurodė, kad nenori bendrauti su žiniasklaida.

Jis labai sumanus ir protingas. Per tą parą labai subrendo. Šviesioji šios istorijos pusė, kad pamatėme, jog dar yra ir tokių vaikų.

Kauno klinikų Ryšių su visuomene skyriaus vadovė Milda Dambrauskienė sakė, kad berniukas ir jo mama pavargo nuo jiems skiriamo dėmesio. „Apie sveikatą nuolat klausinėjo ir darbuotojai, ir žurnalistai, artimieji, draugai. Jie pavargo. Mama nori kuo greičiau viską pamiršti, o klausinėjimai primena apie įvykį“, – teigė M.Dambrauskienė.

Berniukas į neuždengtą dviejų lygių šulinį įkrito šeštadienį eidamas namo. Sūnus mamai pasakojo, kad apsipyko su draugu, todėl jų keliai išsiskyrė. Berniukas nepamatė žolėmis apaugusio šulinio ir nepajuto, kaip į jį įkrito. Medikų teigimu, vaikas beveik stebuklingai išvengė sunkių sužalojimų. Jis tik nusibrozdino, susimušė kelias kūno vietas, įskilo kairys raktikaulis.

M.Dambrauskienė aiškino, kad į Intensyviosios terapijos skyrių berniukas paguldytas ne todėl, kad jo gyvybei grėsė pavojus. Medikai norėjo atidžiai sekti jo sveikatos būklę, ar nėra pozicinio suspaudimo sindromo, t.y. ar nuo ilgo buvimo vienoje pozoje neprasidėjo raumenų irimas. Dešimtmetis dar kelias dienas bus prižiūrimas Kauno klinikose, bus stebima, ar neišsivystys plaučių uždegimas.

„Jis labai sumanus ir protingas. Per tą parą labai subrendo. Šviesioji šios istorijos pusė, kad pamatėme, jog dar yra ir tokių vaikų. Nors atrodo stebėtinai ramus, jam bus skirta ir psichologo pagalba“, – pasakojo Kauno klinikų darbuotojai.

Į vandenį įkritęs dešimtmetis labai išsigando, tačiau nepasidavė panikai ir susiprato nusivilkti šlapius drabužius, pasistengė nebūti vandenyje. Stebėtina, kad vaikas puikiai suprato, ką reikia daryti, norint išgyventi.

Mama Rima šlapius drabužius parsivežė namo, tačiau iš karto išmetė. „Jie primena tą įvykį. Negaliu į juos žiūrėti“, – ligoninės darbuotojams sakė kaunietė.

Po Petrašiūnų rajone įvykusio įvykio, Kauno savivaldybė ir seniūnijos susigriebė registruoti pavojingas vietas. Gyventojai raginami pranešti apie tokias vietas seniūnijoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min