2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 11 28

Sumaištis dėl streikavusių mokytojų skaičiaus Kaune – profesinė sąjunga pateikia kitus skaičius

Ketvirtadienį įspėjamąjį 2 valandų streiką paskelbė darželių auklėtojai, mokytojai ir aukštųjų mokyklų darbuotojai. Kauno savivaldybė informavo, kad jų valdomose įstaigose iš kelių tūkstančių mokytojų streikavo tik viena Šančių mokytoja ir 14 Aleksoto lopšelio-darželio auklėtojų. Redakcija sulaukė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos laiško, kuriame tvirtinama, kad streikavusiųjų Kaune būta daugiau.
Kauno Šančių mokykla
Kauno Šančių mokykla / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

15min rašė apie pasklidusias kalbas, kad Kauno savivaldybės Švietimo skyrius neva tai skambinėjo Kauno mokyklų direktoriams ir nurodinėjo nestreikuoti. Apie tai redakcijai pranešė Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos auklėtinio tėvas (redakcijai vardas ir pavardė yra žinomi), pasak kurio, streikuoti ruošėsi daug daugiau mokytojų, tačiau jie sulaukė direktorių reikalavimo tylėti.

„Per TAMO sistemą savaitės pradžioje buvome informuoti, kad šiandien (lapkričio 28 dieną - aut. past.) vaikams iki 10 val. nebus pamokų, nes mokytojos streikuos. Bet jau kitą dieną po šio pranešimo išplatintas kitas, kad pamokos vyks įprastu laiku. Kadangi mūsų klasėje yra aktyvių mamyčių, tai jos išsiaiškino ir klasės tėvų grupėje pateikė tą informaciją dėl uždraudimo streikuoti ir iš kur atėjo signalas“, – teigė mokinio tėvas.

Pasak jo, viskas daroma tam, kad Kaunas atrodytų gražiau.

Ketvirtadienį pakalbinta „Šilo“ pradinės mokyklos direktorė Rūta Gaidienė 15min patvirtino, kad iš pradžių dalis jos valdomos įstaigos mokytojų ruošėsi streikuoti, bet vėliau apsigalvojo. Tikslaus planavusiųjų streiką darbuotojų skaičiaus ji nenurodė, kaip ir apsigalvojimo priežasties. Anot jos, dėl streiko apsisprendžia patys mokytojai – streikuoti ar ne. Nuo tikslaus atsakymo, ar sulaukė skambučio iš švietimo skyriaus, išsisuko.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno „Šilo“ pradinė mokykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno „Šilo“ pradinė mokykla

Apie tai, kad antradienį daugelis mokytojų staiga atsisakė streikuoti, interviu 15min prabilo ir vienintelė, kaip ketvirtadienio rytą nurodė Kauno miesto savivaldybė, Kaune streikavusi mokytoja Ingrida Pagrandienė.

„Mes teikėme streiko komitetui duomenis. Per savaitę tie duomenys keitėsi, iš pradžių buvo vieni, šiandien – kiti. Dalyvių skaičius smuko. Jis šiaip sau negalėjo nukristi. Galėjo, bet kad tai įvyktų beveik tą pačią dieną, panašiu metu ir visi iš karto... Tai įvyko šį antradienį (lapkričio 26 dieną – aut. past.). Tai verčia susimąstyti. Tas faktas kelia nerimą. Kažkas čia buvo ne taip. Mokyklos tvarkėsi dokumentus, ruošėsi, derino klausimus, ir staiga toks skaičius žmonių vienu metu pakeitė nuomonę“, – ketvirtadienį popiet 15min duotame interviu spėliojo ji.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ingrida Pagrandienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ingrida Pagrandienė

Pati Ona Gucevičienė, Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja, atliekanti vedėjos funkcijas, neigė skambučius švietimo įstaigų direktoriams ir kalbėjo apie išsiųstą raštą, kuriuo tik prašė švietimo įstaigų vadovus informuoti savivaldybę, jei vyks koks streikas. Pasak jos, apie 1 streikuojančią mokytoją pranešė Šančių mokykla, apie 14 streikuojančių auklėtojų – Aleksoto lopšelis-darželis.

Ši informacija 15min straipsnyje buvo paviešinta ketvirtadienį, kiek po vidurdienio. Pakalbinta ir vienintelė, anot Kauno miesto savivaldybės, streikavusi mokytoja – I.Pagrandienė.

Ketvirtadienio pavakarę 15min sulaukė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos laiško, kuriame neigiamas faktas, kad Kaune streikavo tik dvi įstaigos: viena mokytoja ir 14 vieno lopšelio-darželio auklėtojų.

Pasak šios sąjungos pirmininko pavaduotojo Audriaus Jurgelevičiaus, Kauno mieste įspėjamajame streike dalyvavo mokytojai ne iš dviejų, kaip teigė savivaldybė, o šešių ugdymo įstaigų: Juozo Gruodžio konservatorijos, Juozo Naujalio muzikos mokyklos, Miko Petrausko muzikos mokyklos, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Aleksoto lopšelio-darželio ir Šančių mokyklos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Jurgelevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Jurgelevičius

Kalbėdamas su žurnaliste, A.Jurgelevičius taip pat užsiminė apie Kauno valdžios galimą norą nuslėpti tikruosius streikų skaičius ir „Šilo“ mokyklos auklėtinio tėvo užsimintus galimus valdininkų skambučius švietimo įstaigų direktoriams. Jis pats tikina ketvirtadienį lankęsis dvejose Kauno mokyklose – Šančių ir Miko Petrausko muzikos mokykloje. Abejose sutikęs streikuojančių mokytojų. Šančių mokykloje streikavo vienintelė I.Pagrandienė, o antrojoje streikuotojų būta 30.

„Juozo Gruodžio konservatorijoje streikavo viena mokytoja, Juozo Naujalio muzikos mokykloje – 12. Iš viso Kauno mieste streikavo 67 pedagogai“, – suskaičiavo A.Jurgelevičius.

Karmėlavos mokykla priklauso Kauno rajonui, tad laikyti jos miesto mokykla negalima. Tačiau ar tiksli informacija dėl kitų trijų Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo įvardytų Kauno mokyklų, kuriose vyko streikai? 15min žurnalistė vėl kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, prašydama paaiškinimo.

„Miko Petrausko mokykloje keletas mokytojų prisijungė prie streiko, tačiau ugdymo procesui tai jokios įtakos neturėjo, nes jie pamokas veda po pietų. Laikinoji įstaigos vadovė serga, todėl ją pavaduojanti darbuotoja dėl kol kas neaiškių aplinkybių neįspėjo apie įstaigos darbuotojų ketinimus jungtis prie streiko. Tai paaiškėjo tik šiandien priešpiet. Apie Šančius buvome minėję, o visos likusios mokyklos (Juozo Gruodžio konservatorija, Juozo Naujalio muzikos mokykla, Karmėlavos Balio Buračo gimnazija – aut. past.), išties nepavaldžios Kauno miesto savivaldybei“, – rašoma atsiųstame paaiškinime.

Taigi A.Jurgelevičiaus įvardyti 30 Miko Petrausko mokykloje streikavusių mokytojų Kauno miesto savivaldybės atsakyme virto „keletu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min