Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumažinus „Baltijos kelio“ minėjimo biudžetą nebeliko pinigų aviatorių žygiui

Baltijos kelias
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Baltijos kelias“
Šaltinis: 15min
0
A A

Smarkiai apkarpius išlaidas ant plauko pakibo Lietuvos aviatorių sumanymas minint „Baltijos kelio" 20-metį surengti žygį į Rygą bei Taliną ir ten iš oro pabarstyti gėlių.

„Baltijos kelio“ minėjimo koordinatorė Angonita Rupšytė BNS sakė, kad aviatoriai skrydžiui prašė apie 9000 litų. „Tačiau Vyriausybė tam nerado pinigų. Šiuo metu ieškoma, iš kur gauti lėšų skrydžiui“, – sakė A.Rupšytė.

Anot jos, aviatoriai buvo sumanę rugpjūčio 23 d. skristi į Latvijos, Estijos sostines ir ten prie paminklų Laisvei susirinkusius žmones pasveikinti iš oro paberiant gėlių. Gėlės barstytos ir prieš 20 metų „Baltijos kelio“ metu.  A.Rupšytė vylėsi, kad gal dar pavyks rasti išeitį ir įgyvendinti šį sumanymą.

Tvirtinant „Baltijos kelio“ minėjimo programą planuota tam skirti per pusę milijono litų. Šiuo metu programos biudžetą sudaro apie 150 tūkst. litų. A.Rupšytės teigimu, padėtį gelbsti tai, kad daugelį renginių organizuoja patys žmonės.

„Baltijos kelias“ niekada nebuvo valdiškas renginys. Tikiuosi, toks ir netaps. Skambina žmonės, jaunimas ir praneša, kokių renginių ta proga sugalvojo“, – pasakojo programos koordinatorė.

„Baltijos kelio“ 20-mečio proga bendrą žygį organizuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos baikeriai. Rugpjūčio 22 d. 10 val. motociklininkai pradeda važiuoti iš Vilniaus. Tuo pat laiku pajudės motociklininkai iš Talino. Latvijos motociklininkai pasitiks valstybių pasienio punktuose. Kartu bus važiuojama į Siguldą. Vakare Siguldoje vyks koncertas, kur dalyvaus trijų šalių ansambliai.

Rugpjūčio 22–23 dienomis taip pat rengiamas daugiau nei 700 kilometrų ilgio bėgimas „Širdis plaka Baltijai“. Pagrindinis renginio akcentas – didžiulis koncertas Rygoje, todėl bėgikai iš Lietuvos ir Estijos bėgs Latvijos sostinės link.

Savo žygį rengia ir dviratininkai. Taip pat numatytas oro balionų, parasparnių pasirodymas.  Rugpjūčio 23 d. Lietuvos gyventojai kviečiami rinktis prie koplytstulpių, pastatytų prieš 20 metų „Baltijos kelyje“.

A.Rupšytės teigimu, tokių koplytstulpių nėra nei Latvijoje, nei Estijoje.  „Mūsų žiniomis, išlikę apie dvidešimt koplytstulpių. Jie turėtų būti įrašyti į kultūros paveldo objektų sąrašą“, – sakė ji.  Didelis koncertas vyks Vilniuje, Katedros aikštėje.

Rugpjūčio 22 d. Nidoje susitiks trijų Baltijos šalių premjerai. Vilniuje rengiamas parlamentų pirmininkų susirinkimas.  Į iškilmes pakviestas ir UNESCO generalinis direktorius Koichiro Matsuura. Tačiau, anot A.Rupšytės, kol kas negautas atsakymas, ar K.Matsuura galės atvykti.

Prieš du dešimtmečius trijose nepriklausomybės siekusiose Baltijos šalyse vykusi akcija „Baltijos kelias“ šiemet įtraukta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) „Pasaulio atminties“ sąrašą.

„Baltijos kelio“ akcija įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint stalininės Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos pasirašyto Molotovo-Ribentroppo pakto bei jo slaptųjų protokolų, kuriais neteisėtai pasidalyta Europa, 50-ąsias metines.

Akcijos metu už rankų susikibę trijų Baltijos šalių piliečiai sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. „Baltijos kelyje“ dalyvavo apie 2 mln. žmonių.

Po dvejų metų pasaulis pripažino nepriklausomas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min