Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 30d. 14:43

Sunerimo dėl Laivų kapinių milijonų

Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.
Egidijaus Jankausko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.

Klaipėdoje stringa vadinamasis laivų kapinių projektas.

Miesto valdžia baiminasi, kad jam gali būti neįsisavintos Europos Sąjungos lėšos – daugiau nei 6 mln. litų.

Praėjusių metų spalį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas pateikė išvadas, kad dėl dėl Kuršių marių akvatorijos prie Ledų rago išvalymui poveikio aplinkai vertinimas nėra privalomas.

Bet į aplinkosaugininkus kreipėsi Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys, reikalaudamas, kad  poveikio aplinkai vertinimas būtų atliktas paminklosauginiu požiūriu. Kadangi  laivų kapinės yra tiesiogiai susijusios su Kuršių nerijos nacionaliniu parku, kuris įtrauktas į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą. Aplinkosauginikai tam pritarė.

„Šis departamento sprendimas sukomplikuoja Laivų kapinių projektą, kurio paraiška šiuo metu yra vertinama ir kyla grėsmė, kad Europos Sąjungos numatytos lėšos gali likti neįsisavintos“, - teigė Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Povandeninius tyrimus buvo atlikęs Klaipėdos universitetas. Buvo ištirtas 5,35 hektaro plotas, nors laivų kapinių plotas tesiekia maždaug 1,68 hektaro.

Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus tvirtino, kad akvatorijoje išskirta 10 įvairių objektų, tačiau nieko nėra, kas galėtų būti svarbu paminklosauginiu požiūriu.

Pasak R.Taraškevičiaus, norint atlikti poveikio aplinkai vertinimą, reikėtų skelbti konkursą, papildomai skirti lėšų, o rezultatas būtų toks pat.

Miesto valdžia vėl kreipėsi į aplinkos ministrą bei kultūros ministrą, Kultūros paveldo departamento direktorę, ministro pirmininko kanclerį ir prašė padėti išspręsti šį klausimą.

Temos: 2 Kapinynas Kapinės
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min