Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 23:30

Kvietime į sunkiosios muzikos festivalį prie Lūksto ežero – viduramžiškas raginimas pralieti kuo daugiau krikščionių kraujo

Sunkiosios muzikos grupės „Obtest“ pasirodymą festivalyje „Kilkim žaibu“ reklamuojantis plakatas
15min.lt iliustracija / Sunkiosios muzikos grupės „Obtest“ pasirodymą festivalyje „Kilkim žaibu“ reklamuojantis plakatas

„Facebook“ socialiniame tinkle senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalio „Kilkim žaibu“ puslapyje paviešintas plakatas, kuriame kviečiama paragauti krikščioniško kraujo prie Lūksto ežero (netoli Varnių miestelio) vyksiančiame sunkiosios muzikos festivalyje.

„Paragauk priešo kraujo“. „Juo daugiau bus pralieta krikščioniško kraujo, tuo geriau augs duona mūsų žemėje“, „Kvietimas į degustaciją. Priešo kraujo ir alaus jūra“.

Tai ištraukos ne iš siaubo romano, o plakato, reklamuojančio sunkiosios muzikos grupės „Obtest“ pasirodymą festivalyje „Kilkim žaibu“.

Plakato fone sumaketuotas karys su kardu kertantis kryžių. Geriau įsižiūrėjus – kardas laikomas už ašmenų ir yra tarsi atiduodamas arba demonstruojama taika.

Po plakatu „Facebook“ verda diskusija. Vieniems tai pasirodė prastai apgalvota reklama ar krikščionių jausmų įžeidimas. Kai kurie festivalio dalyviai po šio plakato pasirodymo suabejojo, ar dar nori dalyvauti renginyje.

Kiti siūlė nedrebinti kinkų, nes tai šmaikštus pokštas, kviečiantis į garsios grupės išskirtinį pasirodymą.

Kunigas nepakraupo

Šiaulietis kunigas Saulius Matulis į plakatą sureagavo ramiai: „Panašu, kad organizatoriai tiesiog norėjo atkreipti dėmesį. Kažkoks sinkretizmas – viskas suplakta. Juk krikščionys taip pat kraują liejo už savo tikėjimą.“

Kunigas abejoja, ar plakato autoriai iš tiesų turėjo omeny kvietimą į kraujo degustaciją ar dar ką nors žiauraus.

„Neabejoju, kad jie interpretavo plakato turinį kažkaip kitaip. Tiesa, krikščioniško roko plakate nebūtų kviečiama paragauti pagoniško kraujo. Aš žvelgiu į tai ramiai – kalbėdami apie tai mes jiems darome puikią reklamą. Tikintį žmogų, kuris, galbūt, gyvena įtampoje, tokie plakato teiginiai gali skaudinti“, – kalbėdamas 15min.lt, samprotavo S.Matulis.

Krikščionys festivalyje irgi laukiami

Tačiau XIV festivalio „Kilkim žaibu“ organizatorius Daividas Kurlis tvirtina, kad krikščionys renginyje irgi gali dalyvauti: „Mes nepropaguojame jokio smurto. Plakatą sukūrė pati grupė „Obtest“, sunkiąją muziką grojanti jau dvidešimt metų“.

Tekstas apie krikščionių krauju tręšiamą žemę paimtas iš vaidybinio filmo „Herkus Mantas“. „Beje, grupės koncerte bus rodomi šio filmo fragmentai. Festivalyje senovės kovų klubai inscenizuos tikroviškas kovas“, – ramino organizatorius.

Festivalis „Kilkim žaibu XIV“ šurmuliuos birželio 21-23 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min